Yurtiçi Kargom Nerede?

Yurtiçi Kargo takip gönderi sorgulaması 12 haneli barkod numarası ile yapılmaktadır. 12 hanenin herbiri rakamlardan oluşur. Yukarıdaki sorgulama alanından kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Yöntem 1 ve Yöntem 2 olan seçenekleri kullanarak kargonuzu takip edebilirsiniz. ( Örnek Yurtiçi Kargo Takip Numarası: 171925142999 )

Yurtiçi Kargo barkod numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.
Yurtici-Kargom-Nerede Yurtiçi Kargo Takip - Gönderi Sorgulama

Telefondan Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo Takip işlemlerinizi telefon görüşmesi ile yapmak için 444 99 99 arayabilirsiniz. Kargonuzun durumunu kargo takip numaranız yapabileceğiniz gibi göndericinin veya alıcının telefon numarası bilgisi ile de sorgulama yapabilirsiniz. Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi İşlemleri:

 1. Firma gönderileri için 1′ i Bireysel kargolarınız için 2′ yi tuşlayın.
 2. Gönderilerinizin durumu için 1’i, Adresten gönderi yapmak ve kurye taleb etmek için 2′ yi, size en yakın Yurtiçi Kargo şubesinin nerede olduğunu öğrenmek için 3 ‘ü uluslar arası gönderileriniz hakkında bilgi almak için 4’ü Müşteri Temsilcisine bağlanmak için 8’i tuşlamanız istenecektir.
 3. Gönderilerinizin durumu için 2’yi tuşladıktan sonra, Telefon numarası ile kargo sorgulaması için 1’i, Gönderi numarası ile kargo sorgulaması için 2’yi tuşlayınız. Kargo sorgulamalarını gönderici veya alıcı telefonu ile yapabilirsiniz.

İsimden Kargo Sorgulama

Yurtiçi kargo ile gönderdiğiniz veya alıcısı olduğunuz kargolarınızı kargo takip numaranız ile sitemizden telefon numaranız ile çağrı merkezinden sorgulayabilirsiniz.

Elinizde kargo bilgileri yok ise adresinize en yakın Yurtiçi Kargo şubesine giderek adınıza kargo olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Aynı isim ve soyisimli birçok kişi olduğundan veya sizin yerinize başka kişilerin sorgulama yapabilmesi imkanı doğduğundan Yurtiçi Kargo isimden kargo sorgulamasını internet üzerinden yapabilmeniz mümkün değildir.

Yurtiçi Kargo Ne Zaman Gelir?

Yurtiçi Kargo teslim süresi ortalama 2 iş günüdür. Gönderilerin yoğun olduğu günlerde bu süre artış gösterebilir. Özellikle bazı dönemlerde online alışveriş siteleri kampanyalar düzenlemektedirler. Bu durumlarda firmalar çok fazla kargo olduğu için, yetiştirmekte zorlanırlar. Bu yüzden kargonuz belirtilen süreden daha geç olarak tarafınıza ulaşabilir. Çoğu zaman şubeye ulaşsa bile, dağıtıma çıkmayabilir. Dağıtıma çıktığı zaman ise, kargo dağıtım personelinin mesai saati bitmesi dolayısıyla, diğer gün tekrar dağıtıma çıkmak üzere şubeye götürülür.

Yurtiçi Kargo ile Taşınması Yasak ve Sakıncalı Olan Kargolar

Taşımacılık sektöründe yasaların izin vermediği emtialar şu şekilde sıralanır:

 • Posta hizmetleri kanununda ve ilgili yönetmeliklerde yer alan Posta tekeline giren tüm gönderiler
 • Taşıma esnasında bozulması muhtemel yiyecek, meyve sebze, balık, sıvı yağ vb.
 • Soğuk zincir sistemine dahil maddeler
 • Akıcı yanıcı, patlayıcı ve zehirleyici gibi pis koku yayan her türlü sıvı ve gazlar
 • Diğer kargo şirketlerine zarar verecek durumda olan yüz kg dan ağır tek parçalık kargolar
 • Şehir içi araçlara sığması zor alan ve uzunluğu 3,5 metreden uzun olan cisimler
 • Kırılabilecek ya da dağılması sorunu kırılabilecek, diğer kargo şirketlerine zarar verebilecek eşyalar
 • Canlı hayvanlar

Yurtiçi Kargo Takip Numarası

Kişilerin yurt içinden ya da yurt dışından fark etmeksizin aldıkları kargolarının kargo takip sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için Yurt İçi kargo takip gönderi numarası olması gereklidir. Bu gönderi takip numarası kişilere bildirilmektedir. Yurtiçi kargo görevlisi tarafından gönderiyi yollayacak olan kişiye verilen olan bu bilgiler ile Kargo takip numarası kargoların ne kadar süre içinde ne kadar yol gittiğinin görünmesini sağlayan bir hizmettir.

Yurt dışından ya da yurt içinden gelen ya da sizin göndermiş olduğunuz tüm kargolarınızın nerede olduğunu kontrol etme aracı olarak kargo takip numaraları kullanılmaktadır. 12 basamaktan oluşan bir sayı dizesi olan Yurtiçi Kargo takip numaraları ile anlık ve online olarak kısa süre içinde kargonuzun nerede olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Kargo Alıcısını Adresinde Bulamadığı Durumlarda Ne Yapmaktadır?

Yurtiçi Kargo, gönderinin alıcısına ulaşamadığı durumlarda gönderiye ait önemli bilgilerin bulunduğu “Kargo İhbar Notu” adlı belgeyi adrese bırakmaktadır. Bu belgede gönderici adı ve soyadı, fatura numarası gibi temel bilgiler yer alır. Buradaki amaç, sizin ve gönderinizin güvenliğini sağlamak ve teslimat sürecini sorunsuz hâle getirmektir.

Kargo alıcısı veya alıcı tarafından yetkilendirilen bir kişi, ihbar notu aldığı tarihten itibaren 3 gün içinde gönderiyi Yurtiçi Kargo şubesinden teslim almalıdır. Bu süre içinde gönderinin şubede tutulması, güvenlik ve organizasyon açısından önem arz etmektedir. Bu süreyi dikkate alarak gönderiyi zamanında ve güvenilir bir şekilde teslim almalısınız. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz veya talebiniz olması durumunda Yurtiçi Kargo ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yurtiçi Kargo Saat Kaça Kadar Adresten Kargo Alımı Yapıyor?

Yurtiçi Kargo, hafta içi ve hafta sonları olmak üzere farklı zaman diliminde adresten kargo alımı sağlamaktadır. Hafta içi, kargonun adresten alınması için 14.00’e kadar 444 99 99 numaralı Alo Yurtiçi Kargo hattını arayarak bildirimde bulunabilir ya da 15.30’a kadar Yurtiçi Kargo şubelerine haber verilebilir. İlgili birimler, taleplerinize dair gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Bu işlem doğrultusunda kargo görevlisi adrese gelir, yetkili belgesini gösterir ve “Ambar Tesellüm” fişi vererek kargoyu teslim alır.

Hafta sonları ise kargonun alınması için 10.30’a kadar 444 99 99 numaralı Alo Yurtiçi Kargo hattını arayarak bildirimde bulunabilir ya da 11.00’e kadar size yakın bir şubeye haber verebilirsiniz. Yine kargo görevlisi aynı şekilde adrese gelir, yetkili belgesini gösterir ve “Ambar Tesellüm” fişi vererek kargoyu teslim alır..

Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır. Resmî tatil günleri ve Pazar günleri ise Yurtiçi Kargo şubeleri kapalıdır. Kargo işlemlerini gerçekleştirirken bu zaman dilimlerini göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Yurtiçi Kargo ile K.K.T.C İçi ve K.K.T.C’ye Gönderi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yurtiçi Kargo ile K.K.T.C İçi ve K.K.T.C’ye Gönderi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Yurtiçi Kargo Kıbrıs acentesi, K.K.T.C içinde ve K.K.T.C’ye yapılan gönderilerde sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. K.K.T.C içi gönderiler hakkında detaylı bilgi almak için Kıbrıs acentesi ile iletişime geçebilir veya web sitesindeki K.K.T.C hizmetleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. K.K.T.C’ye gönderi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken önemli noktalar şunlardır:

Ticari Olmayan Gönderiler (Şahıs Gönderileri): Şahıs gönderileri için 2 nüsha hâlinde proforma fatura düzenlenmelidir.

Teslimat Seçenekleri: Kargolarınız isteğinize göre şubeden teslim alınabilir veya alıcının adresine teslim edilebilir.

Gümrük İşlemleri: Şahıs gönderileri Lefkoşa gümrüğüne vardığında gümrük memuru tarafından ticari olmayan gönderi olduğu onaylandıktan sonra Kıbrıs acente personeli, kargoyu şubeye getirir ve teslimatı gerçekleştirir.

İlaç Gönderimi: K.K.T.C’ye her türlü ilaç girişi yasaklanmıştır ve kesinlikle izin verilmemektedir.

Kıbrıs’a yapacağınız tüm gönderilerde bu hususlara dikkat ederek sorunsuz bir gönderim deneyimi yaşayabilirsiniz. Her türlü sorunuz ve detaylı bilgi için Yurtiçi Kargo Kıbrıs acentesini ziyaret edebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Kargomu Kaybetti Ne Yapmalıyım?

Bir süredir kargonuz ulaşmadıysa, yaptığınız görüşmeler sonucunda artık kargo firması tarafından kargonuzun kesin olarak kaybedildiğini düşünüyorsanız, müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek durumu bildirmeniz gerekmektedir. Bu tür durumlarda kargo firmaları zan altında kalmamak için elinden gelen her şeyi yaparak yardımcı olurlar. Ancak müşteri hizmetlerine bağlanmadan önce, mutlaka kargonuzun gönderildiğinden emin olmalısınız. Bazı durumlarda, dolandırıcılık yapan kişiler kargoyu gönderdiğini, kargo firması tarafından kaybedildiğini söyleyerek sizi başından atmak isteyebilir. Mutlaka öncelikle adınıza bir kargo olup olmadığını sorgulattıktan sonra kesin bir şekilde kargonuzun kaybolma işlemlerini başlatmanız gerekir.

Yurtiçi Kargo Takip Numarası Öğrenme

Yurtici-Kargo-Takip-No-Ogrenme Yurtiçi Kargo Takip - Gönderi Sorgulama

Yurtiçi Kargo size ait bir kargo teslim aldığında SMS yoluyla size Yurtiçi Kargo Takip Numaranızı gönderir.

Resimde gördüğünüz kırmızı kutucuğun içerisindeki numaralar Yurtiçi Kargo Takip Numarasıdır.

Yurtiçi Kargo ilk olarak gönderici firma adını, yola çıktığı anı ve teslimat günü bilgisini takip numaranız ile birlikte telefonunuza gönderir.

Daha sonra teslim edileceği gün kargonuzun dağıtıma çıktığı mesajını atar.

Herhangi bir şekilde kargonuzu ulaştıramazsa bununla ilgili bir bilgi mesajı daha gönderir.

yurtici-150 Yurtiçi Kargo Takip - Gönderi Sorgulama

 

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

 • Hafta içi 09.00 – 18.00
 • Cumartesi 09.00 – 13.00
 • Pazar günleri Kapalı.

Yurtiçi Kargo Genel Müdürlük Adres : Ayazağa Mh. Kemerburgaz Cd. No: 10 D Blok Vadi Koru Sarıyer / İstanbul
Web Sitesi : www.yurticikargo.com

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

444 99 99

Yurtiçi Kargo Haftasonu Açık mı?

Cumartesi günleri 09.00-13.00 saatleri arasında standart kargo işleyişi vardır.
13.00-17.00 saatleri arasında sadece gönderi kabulü ve teslimi yapılabilir.