Trendyol Express Kargo Takip

trendyol-logo1-150x150 Trendyol Kargo Takip  Trendyol Express Kargo Takip işlemi için aşağıdaki sorgulama alanına Trendyol Gönderi Numaranızı girip Sorgula butonuna basarak Trendyol Kargo Takip sorgulaması yapabilirsiniz. Gönderi numaranız 13 hanelidir ve rakamlardan oluşur. ( Örnek Trendyol Kargo Takip Numarası: 7333761949305 )
Trendyol Express Gönderi Numarası Öğrenme

Trendyol.com sitesinden aldığınız ürünlerin çoğu kendi kargo firması olan Trendyol Expres ile gönderilir. Gönderi Numaranızı bilmiyorsanız Trendyol’da oturum açtıktan sonra sırası ile;

Hesabım > Siparişlerim > Sipariş Detayı sayfasına girerek Gönderi Numaranızı öğrenebilirsiniz. Gönderi Numaranızı öğrenmeniz için önce ürünlerinizin kargoya verilmiş olması gerekir.

Eğer Sipariş Detayı sayfanız aşağıdaki gibi ise kargo sorgulaması yapamazsınız. 1-2 gün beklemeniz ve kargoya verildi işaretinin yeşil olduğunu görmeniz gerekir.

Trendyol-Siparis-Durumu Trendyol Kargo Takip

Trendyol alışveriş sitesinden aldığınız ürünler kargoya verildiğinde aşağıdaki gibi bir görsel karşınıza çıkacaktır. Kargo takip linkine tıklayarak Trendyol kargo takip kodunuzu ve kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Trendyol-Kargom-Nerede Trendyol Kargo Takip

Trendyol Kargo Nasıl Takip Edilir?

Yaşadığımız çağın en büyük getirilerinden biri olan online alışveriş sektöründe ön plana çıkan markalar arasında yer alan Trendyol, kişilerin satın aldıkları ürüne ve ürün sayılarına bağlı olarak siparişlerinin kendilerine teslim sürelerinde farklılıklar yaşanabilmektedir. Trendyol kargo sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için sipariş oluşturan kişilerin ilk olarak bir bilgilendirme mesajı almaları gerekmektedir. Bu bilgilendirme mesajı, kişilerin verdikleri siparişler hazırlandıktan sonra ürünlerin kargoya teslim edildiğine dair iletilen bir mesajdır. Bu bilgilendirme mesajını alan kişiler;

  • Mesaj içerisinde yer alan “Kargo Takip” başlığı altındaki link aracılığıyla kargolarını takip edilebildiği gibi,
  • Trendyol’un resmi internet sayfasında bulunan “Hesabım” bölümünün alt sekmesinde yer alan “Kargom Nerede” linki ile kargo takip işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.
Trendyol Siparişleri Ne Zaman Teslim Edilir?

Trendyol farklı kargo markaları ile iş birliğine sahip olup aşağıda listelenen gün ve saatlerde teslimatlarını gerçekleştirmektedir:

  • Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma Günleri: 09.00 – 18.00 arasında,
  • Cumartesi: 09.00 – 13.00 arasında hizmet sunmaktadır.
  • Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo teslimat işlemleri gerçekleşmemektedir.

Trendyol sipariş takip işlemleri, yurt içinde yukarıda sıralanan gün ve saatlerde kolaylıkla gerçekleştirilebileceği gibi yaşanılan bir aksaklık veya olumsuzluk anında müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilme imkanı da sağlamaktadır.

Müşteri hizmetleri hem hafta içi hem de hafta sonlarında 08.30 ile 24.00 arasında hizmet vermekte olup müşteri hizmetlerine “(0 212) 331 0 200” telefon numarası yardımı ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Trendyol Sipariş Tahmini Teslim Tarihi Nedir ve Nasıl Öğrenilir?

Trendyol, Türkiye’nin her bölgesine sayısız markada ve çok sayıda ürün göndermesinden dolayı kargo işlemlerinde zaman zaman aksaklıklar oluşması oldukça normal bir durumdur. Kargoların teslim tarihleri arasında da yaşanılabilen değişikliklerden ötürü siparişleri kargoya teslim edilen kişilere belli bir zaman dilimini içeren Tahmini Teslim Tarihi verilmektedir. Siparişler bu tarih aralığında kişilere ulaştırılmaktadır.

Siparişlerinin Tahmini Teslim Tarihi’ni öğrenmek isteyen kişiler Trendyol’un resmi internet sitesinde Trendyol sipariş sorgulama sayfalarından kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bu tarihin belirlenebilmesi içinse siparişlerinin kargoya teslim edildiğine dair bir bilgilendirme mesajı almaları gerekmektedir.

Trendyol Müşteri Hizmetleri :

DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş. Maslak Mahallesi Büyükdere Caddesi (Spine Plaza) No:243 İç Kapı No:19 Sarıyer/İstanbul

https://www.trendyol.com

Tel: 0 212 331 0 200

Fax: 0 212 332 18 93 

Trendyol Kargo Takip Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? 

Trendyol kargo takip numaranızı öğrenmek için, sipariş verdikten sonra, siparişlerim alanına gitmeniz gerekmektedir. Orada bulunan alanda trendyol kargo takip numaranız yer almaktadır. Kargo takip numaranız genelde sms yoluyla tarafınıza iletilir. 

Ancak bazı durumlarda tarafınıza sms iletilmemiş olabilir. Bu problemi çözmek için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra bir kaç doğrulama aşamasını geçmeniz gerekiyor. Bu aşamaları geçtikten sonra müşteri hizmetleri personelinden trendyol kargo takip numarası talep edin. Tarafınıza iletilen kodu bir yere not etmeyi unutmayın. Çünkü sürekli müşteri hizmetlerine bağlanmak ve kargonuzun son durumunu öğrenmeye çalışmak zor olabilir. Bunun kısa yolu müşteri hizmetlerinden direkt olarak telefon numaranıza trendyol takip kodunu iletmesini isteyiniz. 

Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra trendyol kargo takip ekranını kullanarak kargonuzu aşama aşama nerede olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.