Sürat kargo takip işlemini sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek için,  Sürat Kargo sorgulama ekranı aşağıdaki alana eklenmiştir. Sürat Kargo takip numarası elinizde var ise, aşağıya eklediğimiz sorgulama ekranına bu kodu yazarak, sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Sürat Kargo Gönderi Sorgulama

Sürat Kargo barkod numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.

Günümüzde internet üzerinden yapılabilen bu kargo takip işlemleri, kargo bilgilerine erişebilmeyi daha kolay hale getirir. Uzak mesafelere kargo göndermek oldukça zor ve masraflıdır. Günümüz şartlarında uzaklara kargo göndermek kolay bir iştir. Burada en önemli kısım, kargoyu güncel olarak takip etmektir. Bu yüzden, Sürat kargo gönderi takip ile, kargoları daha kolay şekilde izleyebilirsiniz. Kargonun nerede olduğuna dair detaylı bilgilerin öğrenilebilmesi için, sürat kargo takip sayfamız ziyaret edilmelidir. Böylece hızlı ve kolay bir şekilde kargo takibi gerçekleştirirsiniz.

Kargoya verilmiş olan ve teslimat sürecinde yola çıkan kargonun durumunu sorgulayabilmek için sürat kargo sayfamızdan barkod numaranızı giriniz. Çıkan ekranda aşağıdaki bilgiler vardır;

 • Sürat kargo aracılığı ile teslim edilmiş kargonun nerede olduğu
 • Kargonuzun hangi kargo şubesinden çıkış yaptığı ve son hareket saati
 • Kargonun şu anda güncel olarak bulunduğu şubenin adı
 • Kargonun hangi ilde bulunduğu
 • Kargonuzun kuryeye teslim edilmek üzere dağıtıma çıktığı tarih ve saat

Kargonun teslim bilgisi ve detaylı tüm bilgileri, kargo takip sorgulama sayfası üzerinde görüntülenir. Kargo teslimat süreci içerisinde kargonuzun bilgilerine ulaşabilmek oldukça kolay hale gelmiştir. Sürat kargom nerede sorgulama numarası sayesinde kargo takibi hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Her kişiye özel bir barkod vardır. Bu yüzden, firmadan çıkış yapmış olan her kargonun teslim edilme sürecinde kullanılacak olan sayısal bir gönderi kodu vardır. Herhangi bir sebepten dolayı kargo numarası kaybedildiğinde, sürat kargonun müşteri hizmetleri aranarak sorgulama yapılır. Böylece kaybolan veya unutulan yeni kod alınmış olur.

Sürat Kargo Beni Evde Bulamazsa Ne Olur?

Sürat kargo, kargonuzu teslim etmeye gelmeden önce mutlaka tarafınıza ilgili iletişim numaranızdan ulaşarak evde olup olmadığınızı teyit ederek o şekilde kargonuzu getirir. Ancak tarafınıza hiç bir şekilde ulaşım sağlanmadı ve ardından kargo personelinin sizi evde bulamadığı için gittiğini öğrenirseniz, yapmanız gereken sadece ilgili şubeye giderek kargonuzu sizin almanızdır. Çünkü kargo firmaları bir defa dağıtım sonrası size ulaşamazsa, o saatten sonra kargonuzu mutlaka sizin şubeye giderek teslim almanız gerekmektedir. Bu süreç 3 iş günüdür. Eğer bu süre içerisinde kargonuzu ilgili şubeden almazsanız, geri gönderim işlemleri başlar ve kargonuz şubede 3 gün bekledikten sonra, göndericiye tekrardan gönderilmek üzere işlemlere başlanır. Evde olduğum halde kargo personeli hiç bir şekilde gelmedi, ardından evde olmadığım söyleniyor diyorsanız, bu durumu mutlaka sürat kargo müşteri hizmetlerine bildirmelisiniz. Müşteri hizmetlerine ilgili şikayetiniz sonrası tarafınıza son durumla ilgili mutlaka bilgilendirme sağlanır.

Sürat Kargo Takip Numarası Verilmedi Ne Yapabilirim?

Sürat kargo takip işlemi yapabilmek için mutlaka sizlerin de bildiği gibi kargo takip numarasına ihtiyaç vardır. Ancak bazı durumlarda özellikle kargonuzu başka bir kişiye gönderirken şubeler tarafından kargo takip numarası verilmemektedir. Normal şartlarda tarafınıza iletilen faturada yer alabiliyor ancak bu durum her zaman geçerli olmuyor.

Kargo takip numaranızı bu durumda şubeye gitmeden öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sürat kargo müşteri hizmetlerini aramaktır. Bazı kimlik doğrulama aşamalarını geçtikten sonra, müşteri hizmetlerinden kargo takip numarası talep etmeniz gerekiyor. Tarafınıza iletilen takip numarasıyla kolay bir şekilde takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca daha kolay olması açısından, müşteri hizmetleri personelinden telefon numaranıza direkt sms olarak göndermesini rica edebilirsiniz. Bu sizin için daha pratik olacaktır.

Sürat Kargo Kaça Kadar Açık?

Sürat kargo, diğer kargo firmalarının çalışma saatiyle aynı çalışmaktadır. Hafta içi 09.00 itibariyle başlar ve akşam 18.00 itibariyle kapanışa geçer. Kargonuzu bir yere göndermek için şubeler 18.00’a kadar açıktır ancak kargonuzun tarafınıza dağıtımını bekliyorsanız endişelenmeyin, kargo dağıtım süreci akşam geç saatlere kadar devam edebilmektedir. 

Özellikle sipariş verdiğiniz gün, bir kampanya veya indirim gibi bir durum mevcutsa, kargo firmaları dağıtımda gecikmeler yaşamamak için ek mesai yapmaktadır. Yani kargonuz akşam geç saatlere kadar teslim edilme şansı vardır. Ancak kargo şubesinde herhangi bir işlem yapacaksanız, kargo firması 18.00 saatinde kapanır. 

Sürat Kargo saat kaçta kapanıyor?

Sürat kargo, sabah saat 09.00 itibariyle başlar ve 18.00’a kadar açıktır. Cumartesi günleri ise 09.00 itibariyle başlar ve 17.00’da kapanır. Pazar günleri ise sürat kargo çalışmamaktadır. Bu yüzden dağıtım için son gün cumartesi olarak belirlenmiştir.

Sürat kargo mesaj atıyor mu?

Evet, her kargo firmasında olduğu gibi, sürat kargo tarafınıza kargonuzun durumuyla ilgili mesaj atmaktadır. 

Sürat Kargo Kargo Teslim Alırken ve Gönderirken Gönderici ve Alıcıdan Neden Kimlik Belgesini İbraz Etmesini Talep Ediyor?

Çeşitli mevzuatlara dayanarak hem hukukî ihtilafların önlenmesi hem de Sürat Kargo şirketinin yasal sorumluluklarını yerine getirmesi amacıyla kimlik bilgilerinin kaydedilmesi zorunludur.

 • Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Kanunu (5549 Sayılı Kanun) ve buna dayanarak çıkarılan yönetmelikler kapsamında kargo şirketleri, göndericinin ve alıcının T.C. kimlik numarası ve/veya vergi numarası ile birlikte kimlik bilgilerini almak ve kaydetmekle yükümlüdürler. Bu düzenleme, 09.01.2008 tarihli ve 26571 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelikle netleştirilmiştir.
 • Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne (27255 Sayılı Resmî Gazete’de Yayınlanan) göre gönderici, kendi adres ve kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde kargo şirketine bildirmek zorundadır. Aynı yönetmeliğin 43/12. maddesi ise kargo şirketlerini, gönderiyi teslim ederken alıcının kimlik bilgilerini almak ve kaydetmekle yükümlü kılmaktadır.
 • Vergi Usul Kanunu (213 Sayılı Kanun) gereğince fatura düzenlenirken müşterinin adı, soyadı, vergi dairesi, vergi numarası ve kimliği ibraz etmesi gerekmektedir. Vergi Kimlik Numarası Genel Tebliği’ne göre bireyler için T.C. Kimlik Numarası kullanılmaktadır ve bu nedenle fatura düzenlenirken müşterinin T.C. Kimlik Numarası da kaydedilmektedir.

Bu düzenlemeler, yasal zorunluluklar doğrultusunda kimlik bilgilerinin kaydedilmesini ve güvenliğinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Sürat Kargo, bu mevzuatlara uygun olarak hareket etmekte ve gerekli kayıtları titizlikle tutmaktadır.

Sürat Kargo en geç kaç günde gelir? 

Bu durum herkes tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Sürat kargo, kargolarınızı en geç 48 saat içinde teslim etmeyi taahhüt eder. Ancak bazı dönemler online alışveriş sitelerinin yaptığı büyük indirimlerden kaynaklı olarak kargo firmaları çok fazla sipariş alır. Bu tarz durumlardan dolayı gecikmeler yaşansa bile, genelde 48 saat içinde kargonuz tarafınıza teslim edilir.

Sürat Kargo Gönderi Takip

Hızlı ve pratik bir şekilde aracı bir kişiye ihtiyaç duymadan kargo ve gönderi sorgulaması yapılabilme imkanı sağlayan Sürat kargo online takip sistemi oldukça işe yaramaktadır. Online sitesi üzerinde bulunan sorgulama ekranı sayesinde size özel oluşturulmuş barkod numarası girilerek aratma yapılabilmektedir. Barkod numarası sürat kargo takip internet sayfası alanı aracılığı ile girişi sağlanarak gerekli kargo bilgilerine ulaşılabilmektedir. Kargo takip no veya satış kodu gerekli alana girildiğinde “getir” butonuna tıklanır. Ardından aktif olarak istenilen alana gitmekte olan kargonun detaylı bilgilerine ulaşılabilecektir.

Kargo takibinin yapabilmek için sorgulama aracılığı ile oluşturulan barkod gönderi iletimi sağlanırken aktif kullanılan cep telefonu numarası veya email aracılığı ile iletimi sağlanır. Bu kanallar tarafından iletilen barkod numarası gerekli alana girilmelidir. Her gün düzenli olarak güncellemeler yapılmakta ve kargonun durumu aktif olarak takip edilebilir hale gelmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı kargonuzun gecikme yaşamasından kaynaklı bir olumsuzluk oluşabilir.

Böyle bir durumda muhakkak ki müşteri hizmetleri aranarak bilgi alınmalıdır. Kargonuz gönderim halinde ve teslim edilmek üzere kurum tarafından dağıtıma çıktığına dair bir bilgi içeriyor olabilir. Sürat kargo ne zaman gelir gönderi numarası üzerinden kontroller sağlanır ve kargonuzun ne durumda olduğu hakkında detaylı bilgiye erişebilmek için iletişim numarası kullanılabilir. Kargonun şubesi aranabilir, gerekli talimatlar edinilebilir.

Kargom Teslim Edildi Gözüküyor Ancak Teslim Almadım

Sürat kargo tarafından kargonuz teslim edilmediyse, ancak sistem üzerinden teslim edildiğine dair bir işlem görüyorsanız kargonuz yanlış kişiye teslim edilmiş olacağı gibi, sistemsel bir hatada olabilir. Bunu en net ve kısa şekilde öğrenmenin yolu, direkt olarak kargonuzun hangi şubeye geldiğini öğrenmek ve direkt olarak şubeyi telefon numarası üzerinden aramaktır. Şubede görevli personel kargonuzu direkt olarak oradan görebilir. Gerekirse dağıtımda olan personeli arayarak sizlere teslimi yapıp yapmadığını sorabilir. Bu işlemlerden sonra kargo şubesi teslim edildiğini söylüyorsa ancak siz teslim almadıysanız, direkt olarak müşteri hizmetlerini arayarak şikayette bulunmanız gerekmektedir. Sizin şikayetleriniz doğrultusunda sürat kargo tazmin süreçlerine başlayacaktır.

Sürat Kargo Kurye Çağır

Sürat kargo kurye çağırmak için, website üzerinden ilgili formu doldurmanız gerekmektedir. Bu form ile uğraşmak istemiyorsanız, direkt olarak sürat kargo müşteri hizmetlerini arayarak ilgili tuşlama sonrasında kurye çağırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kurye adresinize kadar gelerek kargonuzu teslim alarak ilgili gönderim işlemini başlatır.

Sürat Kargo İletişim

Sürat kargo aktif olarak kullanılan iletişim numaraları aracılığı ile müşterilerine destek olabilmek için kargo takip hizmetini sunar. Çağrı merkezi ile iletişime geçebilmek, alınan hizmete dair bilgi alabilmek için kullanılan aktif iletişim hattı her ulaşılabilecek şekilde merkezi bir bağlantıya sahiptir. Kargo sürecinde kaybolan veya ulaşmayan, geç ulaşan kargolara dair yaşanan aksaklıklar hakkında detaylı bilgi alabilmek için müşteri hizmeti numarasını kullanınız.

Kargo takip numarası kaybedildiğinde müşteri hizmetleri aranarak kargonun bulunduğu il ve şube hakkında bilgi sahibi olabilmek mümkün hale geliyor. Yeni oluşturulmuş kargonun kim adına oluşturulduğu hangi adrese teslim edileceği ve şu anki güncel durumu hakkında detaylı bilgi de elde edilebilir. Teslimat sürecinde genel ulaşma süresi çıkışı yapılan şube biriminin detaylı adresi iletişim hattı yolu ile öğrenilebilmektedir.

 • İletişim için, Sürat kargo çağrı merkezi numarası: 0 850 202 0 202
 • Yazışmalar için, Sürat Kargo mail adresi: cozummerkezi@suratkargo.com.tr

Sürat Kargo Şikayet

Sürat kargo şikayet işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, bunun en etkili yollarından biri, doğrudan müşteri hizmetlerini arayarak şikayet ve öneri menüsüne geçiş yapmanızdır. Şikayet kısmından Sürat Kargo ile hangi konuda sorun yaşadıysanız, rahatlıkla dile getirebilirsiniz. Tüm şikayet ve önerilerin dikkatle incelendiğinden emin olabilirsiniz. Çoğu zaman şikayetiniz sonrası, probleminiz için size mutlaka dönüş sağlanacaktır. Müşteri hizmetlerine bağlanmayla vakit harcamak istemiyorum, başka bir yolu var mı diye merak ediyorsanız elbette farklı şikayet seçeneklerinizde mevcut. Bunların diğer yollarından bir tanesi, oldukça popüler olan şikayet sitelerini kullanmanız gerekmektedir. Şikayet sitelerinde her kargo firmasının resmi hesapları mutlaka bulunur ve sorununuzu en kısa sürede çözmek için sizinle iletişime geçerler. 

Anlatacağımız bir diğer yöntem ise, bize göre en basit ve kullanışlı yöntemdir. Eğer twitter hesabına sahipseniz, Sürat Kargo twitter hesabını etiketleyerek şikayetinizi bildiriniz. Yoğunluğa göre bazen dakikalar içinde şikayetinize çözüm bulmak için sizden iletişim bilgilerinizi isteyerek size ulaşacaklardır. 

Sürat Kargom Nerede?

Sürat kargo iletişim seçenekleri aranırken, sürat kargo bilgilendirme kanalları oldukça işe yarıyor. Böylelikle sitede verdiğimiz iletişim bilgileriyle firmaya ulaşırsınız. Online bilgilendirme fırsatı sunması ile herhangi bir şekilde şubeye gitmeden kolaylıkla internet üzerinden işlemler gerçekleştirirsiniz. Kargo bilgilendirme ve iletişim kanalı yolu ile kargonun bulunduğu şube ve adrese dair detaylı bilgi alınır. Kargonun durumu hem göndericiye, hemde alıcıya sms ile bilgilendirme yapılır.

Sürat kargonun bağlı bulunduğunuz il ve ilçedeki şube bilgilerine ulaşabilmek için sürat kargo internet sitesini kullanabilirsiniz. Bölge müdürlüklerine dair daha detaylı bilgiyi görebilmek, açık adrese ulaşabilmek ve sabit telefonlarına erişebilmek için sürat kargo bölge müdürlükleri kanalı yolu ile internet üzerinden kontrol işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sürat kargo çağrı merkezi iletişim numaralarını kullanabilmek için hafta içi 09.00 ile 18.00 arasında arayarak ulaşabilir. Cumartesi günleri ancak sabah saatleri 09.00 ile akşam 17.00 arasında ulaşabilmeniz mümkündür.

Sürat Kargo Ücret Tarifesi

Kargo ücretleri ile ilgili fiyatlandırmada standart ücret tarifesi bulunmaz. Fiyatlandırmada gönderinin ağırlığı, genişliği ücretin belirlenmesinde önemli etkendir. Bu etkenler bazında kargo ücretleri belirlenir. Sürekli olarak güncellenen ücretler, 10 TL den başlayan fiyatlar ile kargonun ebatlarına göre değişebilmektedir.

Gönderilecek kargonun teslimat süresi gönderilecek mesafe durumuna göre değişmektedir. 0 ile 600 km arasında yer alan mesafeler için 1 günde teslim gerçekleşirken, 600 km üzerinde olan mesafelerde bu süre 2 güne kadar çıkabiliyor. Bu süreler genellikle tüm kargo şirketleri için geçerli olan bir süredir. Ulaşım şartları kargo ulaşım sürelerinde etkili olmakla beraber mevsimsel şartlardan da etkilenebilmektedir.

Sürat Kargo Müşteri Hizmetleri

Sürat kargonun sağlamış olduğu müşteri hizmetleri numarası ile kargonun teslimat sürecinde oluşabilecek herhangi bir aksaklığa dair bilgi sahibi olabilmek mümkündür. Kargonun nerede olduğu, Sürat kargo takip numarası öğrenme, teslimat sürecinde hangi çıkış biriminde bulunduğu ve kime teslim edildiğine dair detaylı bilgiler yine buradan öğrenilmektedir. Sürat kargo müşteri hizmetleri kullanılarak kargo takibi yapılmakla beraber, adrese kurye gönderme talebinde de bulunabilirsiniz.

Kargolanma sürecinde yaşanabilecek herhangi bir aksaklık ve problem de, çözüme fayda sağlayacak iletişim kanalları ile müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayabilir ve detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Bazı durumlarda anlık olarak kargo bilgilerine erişim sağlayabilmek kargonun çalınması ve kaybolması gibi durumdan şüpheleniliyorsa acil irtibata geçebilmek için sürat kargo internet sayfası kullanılabilir. Bu kurumun web sitesi üzerindeki iletişim formu aracılığı ile de dilek, istek, görüş ve önerilerinizi iletebileceğiniz alanlar vardır.

Sürat Kargo’da Faturaların Üzerinde Yazan PÖ, ÜA, AT ve Tİ Şeklindeki Kısaltmalar Ne Anlama Geliyor?

PÖ (PEŞİN ÖDEME): Bu seçenek, gönderici tarafından kargoların taşıma bedelinin ödendiği bir yöntemi ifade eder. Yani gönderici, Sürat Kargo ile göndereceği kargonun taşıma ücretini, önceden öder ve böylece kargonun teslimat sürecinde ek bir ödeme yapması gerekmez.

ÜA (ÜCRET ALICIDAN): Ücret alıcıdan seçeneği ise kargonun taşıma bedelinin alıcı tarafından ödeneceği anlamına gelir. Bu durumda kargo, alıcının teslimat adresine ulaştığında alıcı taşıma ücretini ödeyerek kargoyu teslim alır.

AT (ADRESE TESLİM): Adrese teslim seçeneği, gönderilen kargoların doğrudan alıcının belirttiği teslimat adresine gönderileceği anlamına gelir. Bu sayede alıcı, kargonun teslimatını istediği adrese alabilir ve ek bir işlem yapması gerekmez.

Tİ (TELEFON İHBARLI): Telefon ihbarlı seçeneği ise oldukça pratik bir yöntemdir. Bu seçenek kullanılarak gönderilen kargolar, varış şubesine ulaştığında alıcıya telefon ile bildirilir. Alıcıya telefon edilir ve kargonun varış şubesinden teslim alınması için bilgilendirilir. Böylece alıcı kargonun şubede beklemesini veya başka bir adrese yönlendirilmesini sağlayabilir.

Bu yöntemlerin her biri, farklı ihtiyaçlara ve tercihlere göre farklılık gösterir. Sürat Kargo gönderimi yaparken hangi teslimat yönteminin tercih edileceğini belirlemek hem gönderici hem de alıcı için önemlidir.

Hafta içi ve Hafta sonu Sürat Kargo Çalışma Saatleri 

Sürat kargo aracılığı ile bulunulan bölgedeki çalışma saatleri arasında kargo gönderim talebinde bulunabilmek mümkündür. İller arası ulaşım hizmeti zamanlama farkı göz önünde bulundurulduğunda iletişime geçmek ancak aktif çalışma saatleri arasında mümkün hale geliyor. Kargo şubelerinde bulunan aktif çalışma süreleri sürat kargo içinde geçerlidir. Sürat kargo teslim tarihi hafta içi her gün pazartesi gününden itibaren sabah 09.00 saatinde başlayan kargo hizmetleri akşam 18.00’de son bulmaktadır. Hafta sonu cumartesi günü yarım gün olarak kabul edilir ve sabah saat 09.00 ile akşam saat ileri 1700 arasında göndereyim yapılır. Bu yüzden, Sürat Kargo Gönderi takibinde bulunabilirsiniz. Pazar günleri bütün kargolar çalışmalarını durdurur. Sonuç olarak pazartesi günü, tekrar kargo gönderim hizmetleri başlar. Kargo takibi yapılırken bu süreler göz önünde bulundurulur. Mesai saatleri dışında kargonun çıkış ve varış birimine hareket edileceği unutulmamalıdır.

Sürat Kargo Teslimat Süreleri

Sürat kargo, 600 km altı mesafede bulunan kargo durumları için, genellikle 1-2 iş günü belirlemiştir. Sipariş verdiğiniz konum ile gönderici konum arasında 600-1200 km arasında bir mesafe mevcutsa, bu süre 2-3 gün olarak belirlenmiştir.

1200km üstü mesafeler için ise 3-4 gün olarak belirtilmiştir. 

Ancak bahsettiğimiz süreler, sadece gönderici şubeden bulunduğunuz şehirde ki sürat kargo şubesi baz alınarak belirtilmiştir. Bunu açıklamak gerekirse, belirtilen günler sadece şubeden şubeye gönderilen sürelerdir. Eğer şubeye oluştuktan sonra, şubeden alım yapmayacaksanız ve kuryeler evinize dağıtım yapacaksa, süre uzayabilmektedir.

Sürat Kargo Gönderinin Zayi Olması yahut Hasarlanması Durumunda Tazmin Talep İşlemini Nasıl Uyguluyor?

Sürat Kargo taşıma sürecinde yaşanan kayıp veya hasar durumlarında, müşterilerinin yazılı başvuru yapmaları hâlinde tazmin süreci başlatmaktadır. Sürat kargo müşterilerinden gelen tazmin taleplerinde başvuru ve değerlendirme süreçleri ile uygulanacak prosedürler şu şekildedir:

Tazmin Başvurusu

Tazmin sürecinin başlaması için müşterinin gönderi yaptığı çıkış birimine, gönderinin varış yaptığı birime veya hizmet alınan birimin bağlı olduğu Sürat Kargo Bölge Müdürlüğü’ne yazılı başvuru yapması gerekmektedir.

Tazmin Başvurusunda Gerekli Evraklar

 1. Tazmin Dilekçesi
 2. Gönderi içeriğinin değerini gösteren fatura; fatura yoksa emsal değer gösteren belge (fatura gibi).
 3. Gönderi ticari nitelikte ise ürün sevk irsaliyesi.
 4. Gönderinin geç veya eksik tesliminden kaynaklanan tazmin talebi varsa zararı kanıtlar nitelikte bilgi ve belgeler.

Tazmin dilekçesinde bulunması gereken bilgiler

 • Tazmin başvurusu yapan kişinin adı, soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi,
 • Tazmine konu olan gönderiye ilişkin gönderici müşteri ve alıcı müşterinin isimleri,
 • Taşıması yapılan fatura bilgileri (fatura numarası, fatura tarihi, gönderi kodu),
 • Varsa Kargo Kabul Fişi tarihi ve numarası,
 • Gönderinin içeriği,
 • Tazmin talebinin sebebi ve detaylı açıklaması,
 • Talep edilen tazminat tutarı.

Tazmin Değerlendirme

Şube veya acente tarafından ya da müşteri tarafından doğrudan hizmet biriminin bağlı bulunduğu Bölge Müdürlüğü vasıtasıyla evraklar işleme alınır ve kontrol edilir. Evraklarda eksiklik görülmesi hâlinde, müşteriden eksik bilgi ve belgelerin mâkul süre içerisinde tamamlanması istenir. Bölge Müdürlüğü, başvuru kapsamına göre gerekli gördüğü durumlarda ek bilgi ve belgeler de talep edebilir. İstenen belgelerin eksiksiz teslimi, tazmin talebinin otomatik olarak kabul edileceği anlamına gelmez.

Kayıp nedeniyle yapılan tazmin başvurularında, kayıp gönderi için tüm birimlerde araştırma süreci başlatılır. Hasar veya gecikme nedeniyle yapılan tazmin başvurularında, gönderinin geçtiği tüm birimlerden geçiş bilgilerine dair görüş ve tutanaklar istenir.

Tazmin Sonuçlandırma

Tazmin dosyası, araştırma ve görüş isteme süreci tamamlandıktan sonra Bölge Müdürlüğü’nün görüşüyle beraber Genel Müdürlüğün onayına takdim edilir. Genel Müdürlük; elde edilen bilgi, belge ve değerlendirmeleri inceleyerek 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine göre tazmin talebini kabul veya reddeder.

Tazmin Talebinin Olumlu Sonuçlanması

Tazmin talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda, bireysel müşterilerden ibraname ve gider pusulası imzalaması talep edilir. Vergi Usul Kanunu gereği, faturaya tabi müşterilerden ise muvafakatname-ibraname ve Sürat Kargo adına düzenlenecek tazmin faturası istenir. İbraname ve gider pusulası emsalleri, imzalatılmak için ilgili Şube veya Acenteye gönderilir.

Müşterinin talep edilen belgeleri düzenleyip imzalaması ve Şube/Acenteye teslim etmesinin ardından belgeler Bölge Müdürlüğü’ne iletilir. Bölge Müdürlüğü, bu belgeleri Genel Müdürlüğe gönderir. Onaylanan tazmin bedeli, Genel Müdürlük tarafından müşterinin belirttiği banka hesabına yatırılır. Eğer hasarlı kargolarda talep edilen bedelin tamamı ödenirse tazmine konu olan hasarlı gönderi müşteriden geri alınır.

Tazmin Talebinin Olumsuz Sonuçlanması

Tazmin talebinizin olumsuz sonuçlanması durumunda, ilgili Şube veya Acente tarafından başvuru sonucunuz hakkında bilgilendirilirsiniz. Tazmin sonucuna itiraz etmek istemeniz hâlinde, bir itiraz dilekçesi düzenleyip Şube veya Acenteye vermeniz gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz üzerine aynı prosedürler uygulanarak talebiniz yeniden değerlendirilir. Bu süreçlerin her adımında siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan Sürat Kargo, her türlü soru ve taleplerinizde yanınızda yer almaktadır.

 

Sürat Kargo Ücreti Hesaplama

Sürat kargo şubeleri kullanılarak yapılacak ürün gönderimlerinde belirli bir ücretlendirme bulunur. Ücretlendirmeye dair genel bir bilgi sahibi olmak sunulan Sürat kargo ücretleri ücretlendirme tablosu üzerinden mümkün hale geliyor. Gönderimi yapılacak ürün hakkında bir ücret hesaplaması yapılırken dikkat edilen bazı konular bulunur.

Gönderilecek ürünün genel ağırlığı, uzunluğu, ürünün hacim ve boyutu kargo ücretini belirler. Bazı durumlarda kargonun fiyatında değişiklik yaşanabilir. Kargo ücretini değiştiren etmenler kısaca;

 1. Kargonun bulunduğu ildeki şubenin sayısıdır.
 2. Aktif gönderimi yapılacak olan ürünün teslimat sürecinde şubeye olan uzaklığıdır.
 3. Gönderimi sağlanan ürünün alıcıya ulaşmasındaki iller arası mesafedir.

Sürat kargo hesaplama ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için şubeye giderek genel bir ölçüm yaptırabilir ve oluşan miktar öğrenilebilir. Şubeye gitmeden grafik üzerindeki ücretlendirme tablosu kilo başına bir ücret sunmaktadır. Burada tahmini bir gönderi ücreti bulunur. Ücretine dair unutulmaması gereken bir durum ise her yıl fiyatlarda değişim yaşanması durumudur. Kargonun durumuna göre şubede net bir bilgi sağlanır. Böylelikle gönderici veya alıcı tarafında bulunan kişi tarafından kargo ücreti ödenir. Bu belirleme kargonun gönderim sürecinde sisteme girilen işlemler sırasında kişi tarafından sunulan bilgiler ile yapılabilmektedir. Böylece kargonun teslimat süresince oluşabilecek genel bir ücretlendirme bilgisisi aşağıdadır.

 • 1 Kg 34-55 TL
 • 2 Kg 45-70 TL
 • 3 Kg 60-100 TL
 • 4 Kg 75-130 TL
 • 5 Kg 90-160 TL
 • 6 Kg 100-180 TL
 • 7 Kg 110-200 TL

Sürat Kargo Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi Sürat Kargo Çalışma Saatleri: 08.30 – 18.00
 • Cumartesi Sürat Kargo Çalışma Saatleri: 08.30 – 14.00
 • Pazar günleri Kapalı.

 • Sürat Kargo Firma Bilgileri:
  Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0(212) 366 55 55

 • Web Sitesi: https://www.suratkargo.com.tr/

Sürat Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

0 850 202 0 202

Sürat Kargo Açılış Saatleri Nelerdir?

Hafta İçi Sabah Açılış Saati: 08:30 Akşam Kapanış Saati: 18:00
Hafta Sonu Sabah Açılış Saati: 08:30 Akşam Kapanış Saati: 14:00

Sürat Kargo Genel Müdürlük Adresi Neresidir?

Bahçelievler, Port Plaza – İç Kapı, Bosna Blv No: 146 D:No: 12, 34688 Üsküdar/İstanbul

Google Maps adres kaydı için tıklayınız.

Sürat Gönderi Takibi Nasıl Yapılır?

Sürat kargo takip ederken, en önemli kısım aşamaları bilmektir. Ürünün şubeye varışından, teslim edilecek birime dair tüm bilgiler sorgulama ekranında vardır. Sürat kargo ile ucuza kargo yollamak için, kurumsal anlaşmalar yapınız. Kurumsal anlaşmalarda kargo ücreti daha uygundur.

Surat-Kargom-Nerede-1024x146 Sürat Kargo Takip - Gönderi Sorgulama

Sürat Kargo Takip Numarası

Kargo takip işlemleri kargoların sitesi üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Sürat kargo takip numarası ile beklediğiniz ya da gönderdiğiniz kargonuzun nerede olduğunu kısa süre içinde online olarak öğrenebilmeniz mümkündür.

Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin gönderilen ya da beklenilen kargoların gelme ya da gitme sürecini, nerede olduğunu kontrol etme aracı olarak kargo takip numaraları kullanılmaktadır. Gönderiyi gönderirken ya da beklerken size görevliler ya da site tarafından verilmiş olan barkodu site üzerindeki alana yazmanız kargonun nerede olduğunu öğrenmeniz için yeterli bir eylemdir. Hızlı ve pratik bir şekilde online olarak kargo ve gönderi sorgulaması yapma imkânı sağlayan Sürat kargo online takip sistemi oldukça işe yaramakta olup pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.