MNG Kargo Takip sorgulaması yapabilmeniz için Gönderi No gereklidir. Ayrıca, alım Belgesi No veya Fatura No bilgilerinden biride yeterlidir. Bu bilgiler kargonun teslim alınma anında kargo yaptıran kişiye, mng kargo görevlisi tarafından teslim edilir.

MNG Kargo Takip, MNG Kargo Sorgulama, MNG Kargo Müşteri Hizmetleri ve Çalışma Saatlerini En Güncel Haliyle Bul, Tek Tıkla Kargo Yerini Öğren!

MNG Kargo barkod numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.

 

 

Mng-Kargom-Nerede MNG Kargo Takip, MNG Kargo Gönderi Sorgulama

MNG Kargom Ne Zaman Ulaşır?

Mng Kargo ile gönderdiğiniz kargolarınız 0 – 600 km’ ye kadar 24 saatte ulaştırılır. Ancak bazı dönemler kargo şirketleri çok yoğun çalışabilmektedir. Örneğin, bazı dönemler online alışveriş siteleri büyük indirimler gerçekleştirir ve böyle zamanlarda kargo şirketlerinde çok fazla sipariş yoğunluğu oluşur. Bu tarz bir zamanda sipariş vermediyseniz, 24-48 saat içinde kargonuz tarafınıza teslim edilir. Ancak indirim günlerine denk gelseniz bile bu önemli değil. Çünkü kargo şirketleri ek mesai yaparak yine 24-48 saat içinde kargonuzu size teslim etmek için ek mesai yaparlar.

Mng Kargo hafta sonu dağıtım yapıyor mu?

Evet, sadece cumartesi günleri sabah 09.00 itibariyle dağıtıma başlarlar ve 14.00’a kadar dağıtım yaparlar.

Telefondan Mng Kargo Takip Yapılır mı?

Mng Kargo ile beklediğiniz kargolarınızın nerede olduğunu 444 06 06 – 0850 222 06 06 telefonlarından öğrenebilirsiniz.

Mng Kargo Gönderimler İçin Hangi Paketleme Malzemelerini Kullanıyor?

Gönderilerinizi güvenle ve özenle paketlemek için MNG Kargo olarak çeşitli tip ve boyutlardaki ambalaj ürünlerini sunmaktayız. Kargonuzun ihtiyacına en uygun ambalajı Mng şubelerinden temin edebilir, paketleme işleminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Çevreyi koruma bilinciyle geri dönüşümlü malzemelerden üretilen Doğa Dostu Koliler, dört farklı ebatta sizlere sunulmaktadır. Gönderilerinizin boyut ve ölçülerine göre en uygun Doğa Dostu Koliyi şubelerden temin ederek kargonuzu güvenle paketleyebilirsiniz.

Hassas ve kırılabilir gönderileriniz için özel olarak tasarlanmış hava kanalları bulunan Airbox ürünü, maksimum koruma sağlar. Beş farklı ebatta sunulan Airbox seçeneklerinden gönderinize en uygun olanı tercih ederek taşıma esnasında riskleri minimuma indirebilirsiniz.

Belge ve dokümanlarınızın dış etkenlerden korunmasını ve hasarsız bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için üç farklı ebatta sunulan hava kabarcıklı poşetleri kullanabilirsiniz. Gönderi yapacağınız belgelerin adet ve boyutuna göre en uygun hava kabarcıklı poşeti MNG şubelerinden temin edebilirsiniz.

MNG Kargo şubelerinden yapacağınız gönderimlerde, ihtiyacınız olan ambalajları toptan alarak avantajlı fiyatlardan da faydalanabilirsiniz. Hava Kabarcıklı Poşet, Airbox veya Doğa Dostu kutuları toptan satın alarak daha az ödeme yapabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun avantajlı toptan ambalaj fiyatlarını incelemek ve detaylı bilgi almak için MNG Kargo şubelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Mng Kargo Kat Teslimatı Konusunda Nasıl Yardımcı Olmaktadır?

Mng Kargo, tek parçada 30 kilograma kadar olan gönderiler için kargo işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşir ve bu gönderiler “kata teslimat” olarak adlandırılır. Bu demektir ki 30 kilogramın altındaki herhangi bir ağırlık için gönderi doğrudan alıcıya teslim edilir.

Ancak çok parçalı gönderilerde durum biraz farklılık gösterir. Eğer gönderi, birden fazla parçadan oluşuyorsa her parça maksimum 30 kilograma kadar olmalıdır. Bu durumda, toplam 50 kilograma kadar olan gönderiler yine “kata teslimat” olarak kabul edilir ve alıcıya doğrudan teslim edilir.

Tek parçada 30 kilogramın üzerinde veya toplamda 50 kilogramı aşan çok parçalı gönderiler “bina kapısında” teslimat şeklinde gerçekleştirilir. Yani bu tür gönderiler alıcının belirttiği adresin kapısına kadar getirilir ve teslim edilir. Herhangi bir sorun ile karşılaşmanız hâlinde Mng Kargo ile iletişime geçmek, en doğru yaklaşım olacaktır.

Mng Kargo Tazmin İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mng kargo tazmin işlemleri için öncelikle kargonuzun kaybolması, hasar alması gibi durumlar gerekmektedir. Hasarlı gelen kargolarınız için öncelikle hangi durumlarda mng kargo hasarı karşılıyor size iletilen sözleşmede görebilirsiniz. Ancak kargonuz kaybolduysa, mutlaka müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeniz gerekmektedir. Her kargo firmasında olduğu gibi, öncelik olarak mng kargo tarafınızdan bir takip numarası isteyecektir ve gerekli sorgulamaları yapacaktır. Unutmayın, kargo firmasının önceliği kargonuzun maliyetini karşılamak değil, kargonuzu bulmaktır. Eğer kargonuzu bulamazsa tazmin süreçlerine dilekçe ile başlayabilirsiniz.

Bu durum bazen kısa, bazen uzun sürebilmektedir. Sizler tazmin işlemlerine başladıktan sonra kargo firması kargonuzun maliyetini karşılasa bile bazı durumlarda net istediğiniz tutarları ödemeyebilir. Bu durum için hazırlıklı olmalısınız.

MNG 1 günde kargo gelir mi?

Evet, eğer gönderici ve alıcı arasında ki mesafe yakınsa kargonuz 1 gün içinde tarafınıza teslim edilir. Bu durum tamamen gönderici ve alıcı arasında ki mesafeye bağlıdır.

MNG Kargo Takip Kodu Olmadan Sorgulama Yapılır mı?

Kargonuzu beklediğiniz MNG şubesine giderek isminize gelen bir kargo olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Adıma Kargo Var mı?

Adresinize en yakın olan Mng Kargo şubesine giderek adınıza kargo olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden isim ile kargo takip işlemi yapılamamaktadır.

Fiyat Bilgisi ve Teslimat Süresi Hakkında

Kargo ücretlerinde uygulanan standart bir fiyat uygulaması mevcut değildir. Kesinleşmiş bir tarife fiyatı yoktur. Kargo ücretlerinde, gönderinin ağırlığı ve genişliği önem arz eder. Bu kriterler ışığında fiyatlar belirlenir. Kargo fiyatları genel olarak en hafif ve ebatı düşük olan bir paket için Türkiye şartlarında 10 ile 12 TL fiyat aralığı bulunur. Bu fiyatlar enflasyon durumuna göre değişebilir.

Gönderilecek kargonun teslimat süresi 0 ile 600 km arasında yer alan mesafe için 1 günde teslim yapılırken, 600 km üzerinde olan mesafeler için bu süre 2 güne çıkabilir. Bu süreler genellikle tüm kargo şirketleri için geçerli olan bir süredir.

En Yakın MNG Kargo

En yakın Mng Kargo nerede bulmak istiyorsanız, bunun için bulunduğunuz konumu bilmeniz için yararlı olacaktır. Şehir olarak arama gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şehir olarak size en yakın Mng Kargo şubesini bulmak istiyorsanız, google aramalarına “Mng Kargo Eskişehir” aratarak bulabilirsiniz. Böyle bir arama yaptığınıza size Eskişehir’ de bulunan tüm Mng Kargo şubelerinin listesini haritalar kısmında gösterecektir. Konumunuza yakın olan şubeyi oradan görebilirsiniz. Doğrudan mahalle üzerinden sorgu yapmamalısınız. Çünkü o tarz sorgular her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Semt, il veya doğrudan şube adı olarak sorgu yapmanız her zaman size en iyi sonuçları verecektir.

MNG Kargo Şikayet Hattı

Mng Kargo Şikayet Hattı için doğrudan müşteri hizmetlerinin numarası olan 0 (850) 222 06 06 arayarak ilgili menüden şikayet ve öneri kısmına geçiş yapmanız gerekmektedir. Şikayet kısmına geçtikten sonra size bağlanan müşteri hizmetleri personeline şikayetinizi bildirebilirsiniz. Kargo firmaları bu tarz durumlara çok önem vermektedir. Mutlaka şikayetiniz sonucu için sizinle iletişime geçerek bilgilendirme sağlayacaklardır. Ancak eğer twitter gibi sosyal medya platformu kullanıyorsanız, Mng Kargo şikayet bildiriminizi buradan çok daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bazen işlem yoğunluğuna göre dakikalar içinde size dönüş yapıldığına şahit olacaksınız. Telefon üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışamak yerine, bu tarz daha kolay bir yöntem tercih etmeniz sizin için faydalıdır.

Mng kargo evde bulamazsa kargom ne olur?

Evde olmadığınız bir zamanda tarafınıza kargo ulaştığında eğer kargo dağıtım personeli size ulaşamazsa, kargoyu tekrardan şubeye götürür. Kargonuzu şubeden almak için 3 gün süre verilir. Eğer 3 gün içinde kargonuzu şubeden de almazsanız, göndericiye iade edilmek üzere şube tarafından iade işlemleri başlar. Ancak son zamanlarda kargo firmaları, kargonuzu size teslim etmeden önce evde olup olmadığınızı öğrenmek için tarafınıza ulaşarak bilgi alır.

MNG Kargo Gönderi Teslim Alırken Hangi Bilgileri Vermem
Gerekiyor?

Mng Kargo teslim alım işlemleri için cep telefonunuza gönderilen OTP (Tek Kullanımlık Şifre) kodunu kullanarak gönderinizi teslim alabilirsiniz. Eğer OTP kodunu alamadıysanız veya hatırlamıyorsanız, gönderinizi teslim almak için kimlik belgesi veya pasaport numaranızı paylaşmanız gerekmektedir. MNG Kargo personeli, güvenlik ve yasal gereklilikler doğrultusunda bazı durumlarda OTP koduyla birlikte kimlik belgesi ibrazını da isteyebilir. Teslimatınızı güvenli ve sorunsuz bir şekilde tamamlamak için şirket ile gerçekleştirdiğiniz bu iş birliği, işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde çözülmesini sağlayacaktır. MNG Kargo, müşteri güvenliğini ön planda tutmakta ve herhangi bir kişisel bilginin gizliliğini sağlamak için gerekli adımları atmaktadır. Bu nedenle herhangi bir endişeniz varsa MNG Kargo müşteri hizmetleriyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Mng Kargo Transfer Sürecinde Ne Anlama Gelir?

Bunu gördükten sonra, kargonuzun size teslim edilmek üzere yola çıktığını anlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra bulunduğunuz konuma göre 24-48 saat içinde kargonuz teslim edilir. Kargonuzu bazen uzun süredir aynı transfer merkezinde görebilirsiniz. Bu durum için endişelenmenize gerek yok. Çünkü kargonuz diğer aktarma alanı veya şubeye ulaşmadan, sistemde görünmez. Bir diğer aktarmaya veya şubeye ulaştığında, kargonuzun orada olduğuna dair sisteme güncelleme yapılır. Kargom bir diğer aktarmaya günlerdir gitmedi, hala bekliyorum diyorsanız yine endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. Pazar günü veya cumartesi öğleden sonra genellikle bu tarz durumlar oluşur. Çünkü kargo personelleri bu günlerde çalışmadığı için sistemde nadiren güncelleme yapılmamaktadır. Ancak kargonuz yolculuğuna devam eder, sadece sisteme bilgi aktarılmaz. Pazartesi günü bir anda kargonuzun bulunduğunuz ildeki şubede olduğuna dair veya dağıtıma çıktığına dair bildirim alabilirsiniz.

Mng Kargomu Evden Teslim Edebilir Miyim?

Bunun cevabı evet, teslim edebilirsiniz. Mng kargo sitesinde bulunan kargo çağır alanına girerek ilgili formu doldurmanız gerekmektedir. Form işlemiyle uğraşmak istemiyorsanız, doğrudan mng kargo müşteri hizmetlerini arayarak ilgili tuşlama sonrası da kurye çağırmak istediğinizi belirtirseniz adres bilgileriniz alınır ve evinize kargonuzu teslim edebilmeniz için bir kurye gönderilir.

Mng Kargo Kaça Kadar Dağıtım Yapıyor?

Mng kargo, hafta içi 09.00 itibariyle dağıtıma başlar ve akşam geç saatlere kadar dağıtıma devam eder. Özellikle sipariş verdiğiniz gün, büyük bir indirim veya kampanya mevcutsa, kargo firmaları en hızlı şekilde tarafınıza ulaştırmak için ek mesai yaparlar. Daha açık olmak gerekirse, şubeler hafta içi akşam 18.00 itibariyle kapanır ancak dağıtım bazı durumlarda 21.00 kadar sürebilir. Hafta sonu ise sadece cumartesi günü öğleden sonra 14.00’a kadar dağıtım olur. Pazar günü ise tatil günü olduğu için dağıtım yapılmaz.

Mng Kargo Eksik Ürün Şikayeti

Mng kargo kullanarak bir ürün teslim aldıysanız ve içeriği eksikse endişelenmeyin. Yapmanız gerekenleri sizlere açıklayacağız. Öncelikle kargo firmasıyla iletişime geçmeden önce mutlaka gönderici kişiyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Çünkü bazı kişiler bu konuda art niyetli olabiliyor ve eksik ürün göndererek sizleri zor durumda bırakabiliyor. Bu aslında bir çeşit dolandırıcılık yöntemidir. Sizlerin beklediği üründen eksik veya farklı gönderim yaparak, ısrarla doğru veya eksiksiz ürün gönderdiğini, kargo firmasıyla iletişime geçmenizi söyleyebilirler.

Bu durumdan emin olduktan sonra, eğer gönderici kişiden eminseniz, mng kargo müşteri hizmetlerini arayarak şikayetinizi bildirmeniz gerekmektedir. Mng kargo sizlerin şikayetini aldıktan sonra, ilgili şubeyle, gönderici şubeyle ve aktarma birimleriyle görüşmeler yapar. Belirli bir araştırma yaptıktan sonra elbette önceliği kargonuzun eksik kısmını bulmaktır. Ancak takdir edersiniz ki eksik gelen bir ürünün diğer parçasının bulunması çok düşük bir ihtimaldir.

Mng kargo bir çözüm yolu bulamazsa, sizlerden tanzim sürecini başlatmanız için ilgili alanlara yönlendirir. Bu işlemden sonra ürününüzün teslimi tekrar yapılabilir veya ücreti tarafınıza iade edilebilir.

Kargomun Dağıtıma Çıktığını Nasıl Öğrenebilirim?

Kargonuzun transfer sürecinde veya dağıtımda olduğunu öğrenmenin en basit yolu mutlaka MNG kargo takip numarasına sahip olmaktır. Bu numaraya sahipseniz, kargo durumu sorgulama ekranını kullanarak kargonuzun hangi süreçte olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kargo numarasına sahip değilseniz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri bazı doğrulamalardan sonra sizlere kargo takip numarasını iletecektir. Ayrıca bu konuda kargonuzun dağıtıma çıkarsa, mutlaka kargo çalışanı sizin evde olup olmadığınızı öğrenmek için sizi telefon ile arar. Sizden evde olduğunuz bilgisini alırsa kargonuzu size teslim etmek üzere evinize getirir.

MNG Kargo Takip Numarası Öğrenme

MNG Kargo takip sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için MNG kargo takip gönderi numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Kargo teslim sırasında alınan bu bilgiler MNG kargo görevlisi tarafından gönderiyi yollayacak olan kişiye anlatılmaktadır. Kargo takip numarası kişilerin kargoladıkları kargoların ne kadar süre içinde ne kadar yol gittiğinin görünmesini sağlayan bir hizmettir.

Yurt dışından ya da yurt içinden göndermiş olduğunuz ya da başkası tarafından size gönderilmiş olan kargolarınızın nerede olduğunu kontrol etme aracı olarak kargo takip numaraları kullanılmaktadır. MNG kargo takip numaraları ile anlık ve online olarak kargonuzun nereye geldiğini kontrol edebilirsiniz. MNG gönderi takip numarası 12 basamaktan oluşan bir sayı dizesidir. Bu numara ile kargolarınızın nerede olduğunu online olarak öğrenebilirsiniz.  

Bir sipariş verdiyseniz, veya bir kargo gönderim durumunuz oluştuysa, kargo firması tarafından mutlaka tarafınıza Mng Kargo takip numarası iletilmesi gerekmektedir. Böyle bir şey tarafınıza iletilmediyse yapmanız gereken şey, tekrardan kargo şubesine giderek kargo numaranızı talep etmektir. Size eğer bir kargo gönderildiyse de, gönderici kişi ile iletişime geçerek bunu talep edebilirsiniz. Eğer bunların tamamıyla ilgili hiç bir şekilde imkanınız veya bilginiz yoksa, Mng Kargo Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek takip numaranızı anında öğrenebilirsiniz.

MNG-Kargo-Takip-No-Ogrenme MNG Kargo Takip, MNG Kargo Gönderi Sorgulama
mng-150 MNG Kargo Takip, MNG Kargo Gönderi Sorgulama

MNG Kargo Çalışma Saatleri

  • Hafta içi 08.30 – 18.00
  • Cumartesi 08.30 – 14.00
  • Pazar günleri Kapalı.

MNG Kargo Genel Müdürlük Telefon : 0(212) 366 55 55

MNG Kargo Web Sitesi : www.mngkargo.com.tr

MNG Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

0(850) 222 06 06

MNG Kargo Çalışma Saatleri Nelerdir?

Hafta İçi Sabah Açılış Saati: 08:30 Akşam Kapanış Saati: 18:00
Hafta Sonu Sabah Açılış Saati: 08:30 Akşam Kapanış Saati: 14:00

MNG Kargo Genel Müdürlük Adresi Neresidir?

Ayazağa Mah. Azerbaycan Cad. 1B, Bulvar Ofis No:109 B, Kat: 3 Sarıyer İSTANBUL

PTT Kargo Takip için tıklayınız.