Kuryenet kargo takip için öncelikle kargonuza ait Kuryenet kargo takip numarasına sahip olmanız gerekir. Kuryenet kargo takip numaranız, paketiniz kargo şirketi tarafından işleme alındıktan sonra kayıtlı olan telefon numarasına veya kayıtlı mail adresine ulaştırılır. Bu sayede tarafınıza iletilen Kuryenet kargo takip numarası ile kargonuz hakkında anlık olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kuryenet kargo takibi yapmak için öncelikle sizlere verilen kargo takip numarasını “Barkod No Giriniz” alanına yazın. Ardından “sorgula” seçeneğine basarak Kuryenet kargonuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kuryenet Kargo Takip Numarası Öğrenme

Kuryenet kargo takip numarası öğrenme genel olarak kargo işleme koyulduğu anda sizlere gönderilir ancak buna rağmen herhangi bir kargo takip numarası elinize ulaşmadıysa, Kuryenet şubesini arayarak yeni bir kargo takip numarası isteyebilirsiniz.

Kuryenet Müşteri Hizmetleri İletişim: 444 93 93

Şube ile iletişime geçmenizin ardından takip numarası alabilmek için, kargo sahibi ve alıcı hakkında birtakım bilgilere doğru cevap vermeniz gerekir. Aksi taktirde sizlere ait bir kargo bulunamaz veya kargonun size ait olduğu doğrulanamaz.

Kuryenet Kargo Sorgulama

Kuryenet Kargo Teslimat Süresi

Kuryenet kargo teslimat süreleri genellikle siparişi 1 hafta içinde teslim eder. Yoğun bölgelerde Kuryenet 15 güne kadar teslimat yapabilmektedir.

Kuryenet, ekstra hizmet süresi, mücbir sebepler (ilk sefer hariç) 15 iş günü içerisinde en az 2 defa gelecektir. Bu süreçte müşteri ile iletişime geçilebilir ve randevu ile ikinci bir ziyaret de yapılabilir. Alıcısına teslim edilemeyen gönderiler iade edilecektir. İade ve mücbir sebepleri sıralamamız gerekirse;

İade Nedenleri;

 • Adresinde yok
 • Askerde
 • Yurt dışında/tatilde
 • Adres doğru fakat kendisine ulaşılamadı
 • Kimlik gösterilmedi / evrak eksik / okuryazar değil
 • Adres değişmiş
 • Adı-Soyadı yanlış
 • Adres yetersiz
 • Gönderi kabul edilmedi
 • Vefat etmiş

Mücbir Sebepler;

 • Eksik veya hatalı adresler
 • Araç arızaları
 • Uçak rötarları ve sefer iptalleri
 • Trafik kazaları
 • Doğal afetler, savaş, terör
 • İş anlaşmazlığı / grev / lokavt
 • Bölgesel olaylar
 • Yol ve hava koşullarının uygunsuzluğu

Şeklinde bu nedenleri sıralayabiliriz.


Kuryenet Şubeden Teslim

Kuryenet şubesinden teslim alınacak mallar için müşteri temsilcisi ile iletişime geçilmelidir. Kuryenet müşteri hizmetleri 0212 444 93 93 numaralı telefondan aranabilir. Kuryenet firması diğer kargo firmalarının aksine şubeden teslimat yapmamaktadır. Adresteki teslimat sistemi üzerinden kurye personeli tarafından gerçekleştirilir. Adrese teslim edilmeyen malın iade edilmesi için mal sahibi bakım yapacaktır. Teslimattan önce göndericilere SMS ile bilgi verilir.

Kuryenet Kargo Takip (Trendyol)

Kuryenet, Trendyol gibi en önemli online alışveriş siteleri ile çalışmaktadır. Paket teslimat hizmeti Kuryenet grubuna bağlı Kuryenet firması tarafından sağlanmaktadır. Aşağıdaki kargo rotası Kuryenet takip sistemi kullanılarak adım adım takip edilebilir. Trendyol’un siparişi onaylandıktan sonra sevkiyat başlar.

 • Trendyol tarafından onaylanan siparişin hemen ardında Kuryenet kargo işlemi başlatılır.
 • Trendyol tarafından teslim edilen kargo öncelikle Kuryenet sistemine giriş yapar
 • Kuryenet kargo numarası oluşturulut.
 • Trendyol sipariş sayfasından kargo takip numaranıza ulaşabilirsiniz.
 • Kuryenet kargo takip numarası alındıktan hemen sonra “Kuryenet Kargo Takip” sayfasına giriş yapılır.
 • Kargo takip sayfasına girildikten sonra 12 haneli kargo takip numarası girilerek gönderi talep işlemi tamamlanır.
 • Sipariş edilen ürün kuyruğu işlemleri her zaman sisteme girilir.
 • Kuryenetin teslimatı faturada adı geçen kişiye yapılır. Teslimat adresinde bulunmamanız durumunda mallar 1. Dereceden bir akrabaya teslim edilecektir.
 • Gönderinin teslim edileceği kişinin adını ve soyadını ödeme ilgileri arasında belirtme hakkınız bulunmaktadır.

Bu sayede Türkiye’nin en büyük online alışveriş platformlarından biri olan Trendyol üzerinden de Kuryenet kargo takibinizi yapabilirsiniz.

Kuryenet-Kargo-Takip-1024x576 Kuryenet Kargo Takip - Gönderi Sorgulama
Kuryenet Kargo Takip

Kuryenet Takip T.C. ile Sorgulama Yöntemi Var Mıdır?

Kuryenet sitesine baktığımız zaman T.C. ile mail takibi yapmanın bir yöntemi olmadığını görüyoruz. Ancak gerçek takip numarasını öğrenmenin yolu, TR tanımlayıcısı olduğunu söyleyebiliriz. T.C. kimlik numaranızı kullanarak takip numaranızı talep edebilirsiniz. Bu yöntem bazı durumlarda bankalarla bazı durumlarda ise sadece Kuryenet ile yapılmıştır.

Ürün kargoya teslim edildiğinde bankadan çıkmış sayılır. Bu nedenle banka onu takip edemez. Ancak kargonun takip kodunu bildiği için size gönderebilir. Takip numaranızı bilmiyorsanız ilk yöntem ile bankanızla iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Nitekim bankalar gönderi takibini kendi sistemlerine entegre etmekte ve internet bankacılığı üzerinden sorgulanmalarına olanak sağlamaktadır.

Kuryenet Kargom Nerede Nasıl Alırım?

Kuryenet, ürünlerinizi satın aldıktan hemen sonra yola çıkmaz. Genellikle hazırlık aşamasından hemen sonra toplu taşımalar yük araçlarına teslim edilir. Bu araçlarla birlikte teslim alma noktasına ve dağıtım için bölgeye göre kamyonlara yüklenir. Gönderilerde herhangi bir karışıklık olmaması için her gönderide birkaç haneden oluşan gönderi takip numarası ulunmaktadır.

Bu sayede her işlemde numara tanımlanır ve işlem anında sistemde gerçekleştirilir. Bu kargo numarası kargoya verilir verilmez size SMS veya e-posta ile gönderilecektir. Aynı şekilde ürünü satın aldığınız sitenin üyeler ölümünden de u numarayı alabilirsiniz. Bu numara mallarınızı net bir şekilde takip etmenizi sağlar.

Kuryenet Kargom Hala Ulaşmadı Ne Yapmalıyım?

Kuryenet kargonuz hala tarafınıza ulaşmadıysa, öncelikle gerçekten tarafınıza gönderilen bir kargo olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Çünkü çoğu insan kargosunun ulaşmadığını düşünürken, aslında dolandırıcılık işlemine maruz kalmış durumdadır. Bunu kontrol ettikten sonra, eğer gerçekten tarafınıza gönderilen bir kargo varsa, müşteri hizmetlerini arayarak kargonuzun son durumunu talep edebilirsiniz. Gecikme durumları genelde eğer alışveriş sitelerinin indirim yaptığı dönemlerde bir kargo bekliyorsanız, gecikmenin sebebini tamamen buna bağlayabilirsiniz. Çünkü bu dönemde kargo firmalarına çok büyük bir yük biner. Kargo firmaları kargonuzu yetiştirmek için ek mesai düzenlese bile, maalesef hala bazı kişiler kargolarını tam teslim sürecinde eline alamaz.

Kuryenet Kargo Kredi Kartı Takibi Nasıl Yapılır?

Gönderilmeyi bekleyen bir kredi kartınız varsa, kredi kartınızın durumunu ve nasıl olduğunu öğrenmenin birden fazla yolu vardır. Kredi kartlarının teslim edilmesini bekleyen müşterilerin ortak şikâyeti kartlarının teslim edilmemesi ve kişilerin evde olmalarına rağmen kimsenin gelmemesidir.

Siz de bu durumla karşı karşıyaysanız birbirinden farklı Kuryenet kargo kredi kartı takip yöntemlerini deneyebilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden sonuç alamıyorsanız web sitesini de kullanabilirsiniz. Kredi kartlarınızı takip edebileceğiniz birden fazla hat bulunmaktadır. Bu hatlar yardımı ile kredi kartınız hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

 • 0850 222 93 93
 • 0212 444 93 93

Numaraları denemenize rağmen hala geri dönüş alamıyorsanız, Kuryenet sitesine giriş yaparak kredi kartınız hakkında aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Tüm bu yöntemleri denemenize rağmen sonuç alamıyorsanız bankanızı aramayı da deneyebilirsiniz.

Hatta bazı durumlarda telefonunuzdan veya yoğunluktan dolayı gönderilen mesajlar alınamamaktadır. Kartın alınmasını beklerken kredi kartının şubeye devredilmiş olması mümkündür. Böyle bir durum varsa kurye ile değil bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Bu sayede Kuryenet kredi kartınız hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Kuryenet Kargo Teslim Tarihi

Kuryenet kargo teslim tarihi birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Ulaşım yeri, ağırlık ya da çıkış tarihi gibi faktörler bu konuda etkilidir. Bazı sebepler haricinde genel olarak 2 gün içersinde teslimat gerçekleşir. 15 gün içerisinde mutlaka 2 kere adrese uğrama yapılır. Müşteriye gerekli bilgiler verilir. Adrese gelindiği zaman bilgi verilir. Eğer müşteri belirtilen adreste değilse, tekrar teslim için gelinir. 15 gün içerisinde teslim alınmayan gönderiler, geri iade edilir.

Kuryenet Kargom Nerede?

Kuryenet kargom nerede özelliği ile kargonuzun nerede olduğunu anlık olarak öğrenebilirsiniz. Bunun için internet sitesine giriş yaparak, gönderi numaranızı girmeniz gerekir. Gerekli bilgileri girdikten sonra, kargonuzun anlık olarak nerede olduğu, nereye gideceği ve tahmini teslim tarihleri ile ilgili bilgileri alabilirsiniz. Merak ettiklerinizi mesai saatleri içinde müşteri temsilcisi ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.

Kuryenet Kargo Çalışma Saatleri

Kuryenet kargo çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonu belirli saat aralıklarındadır. Genel de bütün şubelerde çalışma saatleri aynıdır. İnternet sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Hafta içi her gün Sabah 09:00 ile akşam 18:00 arasında hizmet verilir.
 • Öğlen 12:30 ile 13:00 saatleri arasında taşıma yapılmaz.
 • Haftasonu hizmet verilmez ve şubelerin hepsi kapalı olur. Bu saatler hiçbir şube de değişiklik göstermez. İl ve ilçe farketmez.

Sayfada verilen her bilgiye paralel olarak çalışma yapılır. Sabah mesai başlar ve 18:00 de sona erer. Bu noktalara dikkat edilmesi gerekir. Eğer çalışma saatleri dışında iletişim kurmak isterseniz, ulaşamazsınız. Merak ettiklerinizi 7/24 müşteri hizmetlerini arayarak, sorabilirsiniz. Müşterilerin memnuniyetini her zaman önemlidir ve güler yüzlü, çözüm odaklı bir çalışma sistemi benimsenmiştir.

Kuryenet web adresi : www.kuryenet.com.tr

Kuryenet Kargo Ücreti Hesaplama

Kuryenet kargo ücreti hesaplama işlemi, göndericiler için önemlidir. Fiyatı bilerek gönderim yapmak, daha avantajlı olacaktır. Gönderiyi nereye yapacağınız önemlidir. Fiyatları büyük oranda etkiler . Şehir içi ve şehir dışı gönderim ücretleri arasında fiyat farkı fazladır. Gönderim yeri dışında gönderinin hacmi ve ağırlığı da önemlidir. Ağırlık arttıkça kargı ücreti de artar.

Ayrıca çok uzak mesafeye gidiyorsa, fiyat farkı fazla olur. Bunu öğrenmeniz kolaydır. Günümüzde birçok hesaplama aracından, birçok şeyin fiyatını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kuryenet firmasının resmi hesabına giriş yaparak hem gönderinizin nerede olduğunu hem de ne kadar ücreti olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Takip numarasının ilk 12 hanesini girmeniz, yeterli olacaktır. Yine kişisel bilgilerinizi kullanarak da aynı işlemi yapabilirsiniz.

Kuryenet Müşteri Hizmetleri Telefonu Kaçtır?

Kuryenet müşteri hizmetleri telefonu 444 93 93’dir.

Kuryenet İletişim Eposta Adresi Nedir?

Kuryenet iletişim eposta adresi : info@kuryenet.com.tr