Vatan Kargo Kargom Nerede?

Günümüzde kargo sorgulatması ve kargo takibi yapabilmek daha kolay hale gelmiştir. Özellikle aracı bir kurum, kuruluş veya kişi olmadan bireyin istediği zaman ve saatte internet üzerinde verilen site aracılığı ile Vatan kargo gönderi takip yapabilmesi mümkündür. Bunun için oluşturulmuş özel kargo takip numaraları bulunur. Kargo takip numarasının bireysel olarak oluşturularak kişiye sunulmuş en büyük avantajı istendiği anda kargo bilgilerinin görülebilmesidir. Bu kargonun istenen alana ve şehre ulaşma süresini tahmini olarak belirlemeyi sağlamaktadır. Kargo takibi yapılırken var olan kargonun hangi şehirde ve hangi şubede olduğunu görülebilmektedir.

Vatan kargo kargom nerede özelliği ile genellikle kargo şubenin çıkış birimini ulaştığında kargo takip alanına bilgiler işlenmeye başlanacaktır. Bu sırada herhangi bir şekilde kargo takibi bilgilerinin yazdığı alanda bir sorun yaşanırsa müşteri hizmetlerini aramak önemlidir. Bu yönüyle düşünüldüğünde kargo takibi yapabilmek ve bu bilgiye internet üzerinden ulaşabilmek yaşanacak herhangi bir aksaklığın ve problemin olup olmadığı, ürünün yanlış bir şubeye gidip gitmediği veya ürünün kargoda içen kaybolup kaybı olmadığını dair de bilgi alabilmek mümkün hale geliyor.


Vatan Kargo internet sitesi bakımdadır. Kargonuz hakkında bilgi almak için lütfen 0850 333 38 38’i arayın.

 Vatan Kargo Sorgulama

Firmanın sağladığı kargo takip kolaylığından faydalanabilmek için Vatan kargo online takip kargo takip sayfasına giriş yapılır. Ardından cep telefonu numarasına veya email adresine gönderilmiş kargo takip numarası ilgili alana girilir. Genellikle barkod numarası veya gönderi takip numarasını giriniz yazan bölge üzerinden giriş yapabilmek mümkündür. Sorgula seçeneğine basıldığında bir sonraki aşamada kargolanan ürüne dair detaylı bilgiye görülebilmektedir. Kargolama sürecinde gönderi numarası var olduğu halde çıkan sayfada herhangi biri bilgi gözükmüyorsa bir problem olabileceği veya daha kargonun çıkış birimine ulaşmadığı anlamına gelebilir. Böyle bir durumda müşteri hizmetleri aracılığı ile kargo firmasını arayabilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vatan Kargo İletişim

Kargo şirketine ait müşteri hizmetleri numarası aracılığı ile kargo sorgulamaları hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu aşamada yapılması gereken tek şey iletişim kanalları üzerinden aramak ve sorgulaması yapılacak gönderiye dair detaylı bilgi istemektir. Bu aşamada herhangi bir şekilde gönderin numaranın kaybedilmesi veya hiç erişilememesi gibi bir durumda büyük bir kolaylık sunmaktadır. İsim ve soyisim ile yapılabilecek kargo aratması sayesinde kargonun nerede olduğunu, Vatan kargo teslim tarihi çıkış birimine dair bilgiler, kargonun dağıtım da olup olmadığını, hangi saat ve zamanda nerede olduğuna dair detaylı bilgi alabilmek mümkün hale geliyor.

  • Vatan Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 333 38 38

Yukarıda belirtilen aktif müşteri hizmetleri numarası aracılığı ile hem kolay hem de hızlı bir şekilde firmaya ulaşabilmek mümkündür. Kargonun takibinin yapılabilmesi akla takılan herhangi bir konuda istek ve öneri nin belirtili bilmesi için de bu numaralar kullanılabilir.

vatankargo_logo Vatan Kargo Takip ve Sorgulama
vatan kargo logo

Vatan Kargo Müşteri Hizmetleri

Vatan kargo Firması aracılığı ile kurye talebinde bulunmak bulunulan yerden kargo alımını gerçekleştirebilmek mümkündür. Sorgulatma yapabilmek için Vatan kargo takip numarası öğrenme

işlemleri müşteri hizmetleri aranarak öğrenilebilir. Firma ile iletişime geçilerek müşteri hizmeti numaraları aracılığı ile bölgeye en yakın bulunan kargo şubesini öğrenebilmek bu şubeye dair telefon numarası veya iletişim bilgilerini öğrenebilmek de mümkündür.

Günümüz kargo firmalarının aktif politikası gereği kargo şubesi biriminde bulunan ve kargolatılmak istenen ürünlerin takibinin yapılabilmesi için internet üzerindeki site aracılığı ile gönderi takibinde bulunabilmektedir. Herhangi bir durumda gönderi numarasına dair problem yaşandığında kargo takip bilgilerini ulaşabilmek için müşteri hizmetleri numaraları aracılığı ile iletişime geçebilir ve Vatan kargo ne zaman gelir son durumuna dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vatan Kargo Çalışma Saatleri

 Kargo ile yurt içinde farklı il ve ilçeler arasında ürün gönderimi sağlanmaktadır. Kargo gönderimi aşamasında belirli bir çalışma saati bulunur. Bu çalışma saatleri arasında kargonun durumu öğrenilebilir ve detaylı bilgi sahibi olunabilir. İstendiği takdirde kargo şubesi ziyaret edilerek ürün gönderiminde bulunulabilir. Kargokar firması çalışma saatleri hafta içi pazartesi gününden başlayarak cuma gününe kadar sabah saati 09.00 ile akşam 18.00 arasında olmaktadır. Kargoların politikası gereği pazar günleri şubeler kapalı olmakla beraber kargokar firması hafta sonu yalnızca cumartesi günü hizmet vermeye devam etmektedir. Cumartesi günü sabah saati 09.00 ile akşam saat 17.00 arasında kargo hizmeti vermeye devam ediyor. Aktif mesai saatleri içerisinde kargo şubesi aranabilir. Oluşturulan gönderiye dair detaylı bilgi sahibi olunabilir. Herhangi bir görüş ve öneri iletilebilir.

Bazı durumlarda gönderi takibi yapılan kargo hareketleri bakıldığında dağıtımda olarak görülebilir. Gün içerisinde kargonun çalışma saati olan akşam 18.00’a kadar dağıtımda bulunan kargo istenen yere ulaşabilir. Bu durum cumartesi günü için de geçerlidir. Dağıtımın yapılmadığı ve tatil günü olarak değerlendirilen mesaiye günü dışındaki pazar günü aktif hizmeti alabilmek mümkün değildir. Cumartesi günü dağıtımda bulunduğu gözüken kargo o gün içerisinde eğer istenen yere ulaşmamışsa bu dağıtım yapılan son çıkış birimine tekrar götürüldüğü ve bir sonraki iş günü ile beraber dağıtıma çıkarılacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda endişe etmemekle beraber akla takılan herhangi bir soru veya sorun için müşteri hizmetleri aranarak firmaya ulaşılabilir ve detaylı bilgi alınabilir.

Vatan Kargo Ücreti Hesaplama

Vatankargo aracılığı ile yapılan her türlü gönderimde belirli bir miktar ücret alınır. Bu ücretlendirme kargonun kapladığı alan, uzunluk ve ağırlığı üzerinden oluşturulmaktadır. Sunulan fiyat bilgisi üzerinden araştırma yapabilir ve kargonun ağırlığı göz önünde bulundurularak genel bir fikir sahibi olunabilir. Kargo için oluşturulmuş fiyatlarda zaman zaman değişim gösterebilmektedir. Bunun en önemli sebebi gönderim yapılan bölgenin uzunluğu ve aradaki mesafedir. İller arası kargo gönderiminde gönderimi yapılacak olan ilin mesafesine bu mesafede kullanılan değiştirilen araç sayısına göre miktarda farklılaşma yaşanmaktadır.

Vatan kargo hesaplama ve kargo ücreti hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmek için şubeye ziyaret edebilir ve çalışanlardan yardım alabilirsiniz. Genel bir fikre sahip olabilmek için ücretlendirme tablosunda sunulmuş grafiğe göz gezdirebilirsiniz. E-ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlerdir. Kargo aracılığı ile ürün teslimatında ücretlendirmeler de sitenin etkisi ile farklılıklar görülebilmektedir.

Sitenin yönlendirmesi ile yapılan kargolama hizmetlerinde oluşan ücret farklılıkları kurumun anlaşma sağlaması ile ilgilidir. Farklı kampanya zamanlarına denk gelindiğinde kargo ücretlerinde de farklılaşmalar ve fiyatlarda değişiklikler görülebilir. Vatan kargo ücretleri hakkında yaşanan değişimler üzerine bilgi sahibi olabilmek ve akılda kalan soruları yönlendirebilmek için kargonun firması ile iletişime geçebilir, şubeyi ziyaret ederek kargo gönderimi yapılacaksa bunun hakkında daha detaylı bilgi alınabilir.

Kargo firması aracılığı ile şube ziyaretlerini yapmak isteyenler aktif çalışma saatleri içerisinde şubelere gelerek ilgili personeller aracılığı ile kargo ücreti üzerine görüşme yapılabilir. Kargo ücretini internet üzerinden gönderim yapmadan önce genel bir fikir sahibi olabilmek için kargonun varolan kilosu üzerinden ücretlendirme grafiğini inceleyerek bilgi alabilirsiniz. Kilogram üzerinden gönderim ücretleri şu şekildedir;

  • 1 Kg 34-55 TL
  • 2 Kg 45-70 TL
  • 3 Kg 60-100 TL
  • 4 Kg 75-130 TL
  • 5 Kg 90-160 TL
  • 6 Kg 100-180 TL
  • 7 Kg 110-200 TL
Vatan Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Müşteri hizmetleri numarası 0850 333 38 38’dır.