FedEx kargo takip ile FedEx kargonuzun nerede olduğunu anlık olarak öğrenebilirsiniz. Fedex kargo takip ve fedex express takip için ilk olarak kargonuza ait birtakım bilgileri bilmeniz gerekiyor. Bu bilgiler kargonuzu gönderirken veya başka bir yerden gelecek olan herhangi bir üründe tarafınıza aktarılır. Bu bilgiler;

 • Fedex takip numarası
 • Kapı etiketi
 • Fedex Ofis sipariş numarası

Olarak sıralanabilir. Bilgileri aldıktan hemen sonra Fedx Kargo takip sayfasına gelerek “Barkod No Giriniz” alanına yukarıda belirttiğimiz bilgilerden herhangi birini girin. Ardından “Takip Et” seçeneğine tıklayarak kargonuz hakkında bilgilerin yer aldığı sayfaya yönlendirilirsiniz. Ayrıca Fedex kargonuz hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için, Fedex kargo müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

FEDEX Müşteri Hizmetleri: 444 9 339

Fedex Kargo Sorgulama

Fedex Kargo Teslimat Süresi

Fedex Kargo teslimat süresi bulunduğunuz konuma göre değişebilen bir etkendir. Ancak tüm Fedex kargoları ortalama 24 saat içerisinde teslim edilir. Ancak teslim edilecek bölge daha uzak bir yerde ise teslimat süresi 48 saate kadar uzayabilir. Genel olarak inceleyecek olursak;

 • 0-600 Km arası 24 Saat
 • 600 ve üzeri 48 Saat

Bazı örnek ülkelere teslimat süreleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Amerika: Ortalama 2 iş günü
 • Çin: Ortalama 2 iş günü
 • Avustralya: Ortalama 3 iş günü

Şeklinde sıralayabiliriz. Paket şubemiz vardıktan hemen sonra dağıtım için kuryelerimiz iş başına geçer. Ancak her gün teslim ettiğimiz paketlerin büyüklükleri ve ağırlıkları nedeni ile kesin bir teslim zamanı söyleyebilmek mümkün değildir. Ancak paketinizin herhangi bir teslimat tarihi bulunuyorsa bu “Planlanmış teslimat” bölümümde görünecektir.

Fedex-Kargo-Takip-1024x576 FedEx Kargo Takip - Gönderi Sorgulama
Fedex Kargo Takip

Fedex Express Kargo Takip Numaramı Bilmiyorum

Göndermekte olduğunuz paketleriniz veya size gönderilen paketler, şube tarafından işleme alındığında SMS ile tarafınıza iletilir. Eğer size herhangi bir SMS ulaşmadıysa, Fedex kargo takip numaranızı göndericiden veya ilgili personelden isteyebilirsiniz. Gönderi numaranızı kontrol etmek için şubemizi arayabilirsiniz.

E-Ticarette Kargo Şirketi ile Yapılan Anlaşma

İnternet ortamında yapılan alış verişlerde ürünün teslimi genellikle kargo şirketleri gerçekleşir. E ticaret ile kargo şirketleri arasında yapılacak anlaşmalarda öncelikle şartlar incelenir. Gönderi hizmeti verilecek şirket belirlendikten sonra, işletmeye yakın olan kargonun şubesine gidilerek anlaşma için ön görüşme yapılır. Yapılan ön görüşmenin ardından sözleşme imzalanır.

Kargo hizmeti alımında gönderiler için belirlenecek adet, ebat vb. bilgiler verilerek bu bilgileri ışığında ortaya çıkacak bütçe belirlenir. Belirlenmiş olan bütçeye göre şube müdürü ile sözleşme imzalanır. İmzalanacak sözleşme 6 aylık olabildiği gibi 1 yıllık ta olabilir. Sözleşmenin bitiminde aynı kargo şirketi ile sözleşme yenilebilir.

Fedex Kargo Fiyatları

Hafif gönderiler yani 30 kilograma kadar olan paketler için FedEx kargo fiyatları yarım kilogram kadar değişir ancak 30 kilogramın üzerindeki paketler için fiyatlar sabittir. Fedex Express’in gönderileri esas olarak 30 kg’ın altında ve 30 kg’ın üzerinde olup fiyatlar una göre belirlenmektedir. Konşimento düzenlenerek yapılan yolculuklarda ağırlık sınırı 300 kg’dır.

Türkiye’den Almanya’ya FedEx Express ile gönderilen 5 kg’lık bir koli için 104.42 Euro kargo ücreti ödenir. Bu ücretler kargonun ağırlığına göre değişmektedir. Bu fiyat Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılan gönderiler için 92.49 Eurodur. Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için dilerseniz Fedex kargo takip sayfamıza bir göz atabilirsiniz.

Fedex Kargo Çalışma Saatleri

Fedex kargo çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonuna göre değişiklik gösterir. Hafta içi 08:00 ile 18:30 arasında hizmet verir. Cumartesi günleri 08:00 ile 12:00 arasında hizmet alabilirsiniz. Pazar günleri genel olarak herhangi bir gönderim yapılmaz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz, müşteri hizmetlerini arayarak, bilgi alabilirsiniz.

Fedex Express, Türkiye’deki yeni servis sağlayıcısı olarak TNT’yi görevlendirdi. TNT, gümrük işlemleri desteğinin yanı sıra FedEx Express gönderilerinin toplama ve teslimat işlemlerini gerçekleştirecektir. Gönderilerinizle ilgili sorunuz olursa veya desteğe ihtiyaç duyarsanız;

 • Pazartesi’den Cuma’ya 08:30-20:00
 • Cumartesi 08:30-19:00
 • İletişim için: 444 9 339

Saatleri arasında hizmet vermekte olan TNT Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede paketlerinizi Fedex kargoya verebilir veya şubemizde size gelen kargolarınızı alabilirsiniz.

Fedex Kargo Hakkında

FedEx Corporation “FedEx”, 1973 yılında dünyaya ekspres teslimat hizmetlerini başlattı ve bugünün en büyük ekspres teslimat şirketidir. Dünya çapında 220 ülke ve bölgede müşterilerine hizmet veriyor, 280.000’den fazla çalışanı, 669 uçağı, 75.000’den fazla arabası var ve her gün 6,5 milyon paket taşıyor. Şirket ayrıca 2015 yılında TNT’yi satın alarak hizmet ağını genişletmiştir. Kurye hizmeti, şirket tarafından verilen hizmetlerin en önemli kısmını oluşturmaktadır.

Fedex Express Kargoda Ağırlık ve Boyut Sınırlamaları

FedEx Express kargo göz ardı etmemeniz gereken ağırlık ve boyut kısıtlamalarına sahiptir. 68 kga kadar herhangi bir paketi gönderme imkânı sunan FedEx Express aynı varış noktasına birden fazla gönderide sınırsız ağırlıkta ürün gönderme imkânı da sunuyor. Her paket boyutu 274 cm uzunluk veya 330 cm uzunluk ve çevre ile birleştirilebilir. Bu ağırlık ve hacmi aşan mallar hava yolu ile sevk edilir.

Fedex Kargo Teslim Süresi

Fedex kargo, teslim süreci 2 iş günüdür. Hafta sonu tüm kargo firmaları çalışmaz. Sadece cumartesi günleri yarım gün çalışma durumları söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda, eğer kargonuz geciktiyse, alışveriş sitelerinin indirim yaptığı bir dönemde kargo bekliyor olabilirsiniz. Çünkü alışveriş siteleri bir indirim kampanyası düzenlendiğinde, milyonlarca insan aynı anda sipariş verir ve tüm kargo firmalarına inanılmaz bir iş yükü oluşur. Kargo firmaları bunun önüne geçmek için ek mesai saatleri düzenler ve geç saatlere kadar dağıtım yapar. Bu durumda bile hala kargonuz tarafınıza ulaşmayabilir. Kargonuz dağıtım sürecinde gözüktüğü halde size ulaşmadıysa, dağıtım yapan personel mesai süresini doldurmuştur ve diğer gün kargonuz dağıtıma çıkarılmak üzere şubeye götürülmüş demektir.

Fedex Express ile Hızlı Kargo

FedEx Expressin sunduğu hizmetler arasında yer alan “FedEx International Priority” dünyanın birçok ülkesine ve bölgesine belge ve paket teslimatı yapmak için kullanılabilen bir ekspres teslimat yöntemidir.

FedEx Express gönderileri için teslimatlar 1-3 iş günü içinde yapılabilir. FedEX Express hızlı kargo ile çoğu ülkeden;

 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Kanada
 • Meksika
 • Karayipler

Gibi ülkelere bir sonraki iş günü teslimatları yapılabilir. Öte yandan 10:30 servisi ile büyük Avrupa şehirlerinde teslimatlar genellikle iki iş günü içerisinde yapılabilmektedir.

Fedex Express Gümrük

FedEx ayrıca sevk ettiği ürünler için gümrükleme hizmeti sunarak müşterilerinin bu alanda kaybedeceği ekstra zamanı ortadan kaldırır. Gümrük hizmeti veren firma aynı zamanda müşterilerine nakliye sürecinde ne yapmaları gerektiği konusunda da tavsiyelerde bulunuyor. Fedex Express gümrük şirketi tarafından yapılan bazı öneriler aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye’ye ithalat ve ihracat limitlerini kontrol edin. Böylece mallarınızın gümrükte kabul edileceğinden emin olabilirsiniz.
 • Mallarınızın seçtiğiniz FedEx hizmeti kullanılarak gönderilebileceğini doğrulayın.
 • Gerekli tüm belgeleri tamamlayın. Tüm ilgilerin doğru olduğundan emin olun.
 • Düzenlemelerdeki farklılıklar ülkeler arasında ihracatta farklılıklara yol açabilir.
 • Gönderim yapılan ülkedeki lisansları özel şartları ve kısıtlanmış ve yasaklanmış ürünleri ildiğinizden emin olun.

Öte yandan FedEx Global Trade Manager hizmeti ile şirket uluslararası gönderilerde dosyalamak için doğru belgeleri bulmanıza ve yazdırmanıza yardımcı olarak size zaman kazandırır ve gönderilerinizin gümrükte gecikme riskini azaltır.

Fedex Kargo İletişim

FedEx Express gönderileri için Turkey@fedex.com adresinden FedEx Türkiye müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

FedEx İstanbul acentesinden iletişime geçilmesi durumunda sorun en kısa sürede çözülebilir. İstanbul’da Anadolu ve Avrupa’da toplam 5 FedEx şubesi müşterilerinin karşılaşabilecekleri sorunları çözmelerine ve gönderileri yönetmelerine yardımcı oluyor. İzmir’den gönderim yapıyorsanız sorularınızı bir FedEx İzmir şubesi de yanıtlayacaktır.

Fedex ile iletişim kurmanın önemli yolu da onlarla telefonla iletişim kurmaktır. Ayrıca firma ile FedEx 444 9 339 üzerinden iletişime geçebilir soru ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Fedex Kargo Online Gönderi Takip

Fedex kargo ile gönderilerinizi anlık olarak takip edebilirsiniz. Gönderi numarası ile teslimatın ne zaman yapılacağı ve o an nerede olduğu bilgisini alabilirsiniz. Bu konuda profesyonel olarak hizmet verilir. Belirtilen günde ve saat aralıklarında teslimat yapılır. Dünyanın hangi noktası olursa olsun, gönderilen kargo rahatlıkla takip edilebilir. Kargı takibi için gerekli olan bilgiler mutlaka girilmelidir. Fedex kargoyu takip etmek için yurtdışı gönderileri için, paket üzerine yapıştırılan, barkod numarası gereklidir. Yine Fedex kargo gönderi takip numarası da mutlaka girilmelidir.

Fedex Kargo Kargom Nerede?

Fedex kargo ile kargom nerede diye merak edenler, online olarak kargonun nerede olduğunu tespit edebilir. Bunun için barkod ve gönderi numarasına gerek vardır. Fedex kargo sayfasından gerekli bilgileri girerek, size ne zaman ulaşacağını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

FedEx Kargo Ücreti Hesaplama

FedEx Kargo şirketi, 200’den fazla ülkeye gönderim sağlayan bir firmadır. Alanında son derece güvenilirdir ve uluslararası hizmet verdiği içinde çok fazla tercih edilir. Bütün iş günlerinde ciddi gönderimler yapar. Firma sektörde tecrübeli ve kaliteli olması ile ön plana çıkmıştır. Express taşımacılık hizmeti vermek kolay değildir. Müşteri memnuniyeti önemlidir. Ayrıca Fedex kargo anlık olarak, kargonuzun nerede olduğunu öğrenme imkanı sağlar.

Taşımacılık ücretleri de merak edilen konular arasında yer alır. Fedex kargo gönderimi ücretleri, bazı faktörlere göre değişiklik gösterir. Öncelikle kargonun ağırlığının ne kadar olduğu önemlidir. Daha sonra ise hacim önemlidir. Son olarak da alıcı ülkenin neresi olduğu da fiyatları etkiler. Gönderinin çevre uzunluğu 270 cm’ den büyükse 68 kilo üzerinden fiyatlandırır. Fiyatlar zaman zaman güncellenir. Fedex kargo sayfasından, takip edebilirsiniz.

Fedex Kargo Online İletişim

Fedex kargo online iletişim de merak ettiklerinizi öğrenmeniz açısından çok önemlidir. Fedex kargo ile hafta içi 08:00-18:30 arasında müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca web sitesine giriş yaparak, Online olarak iletişim kurabilirsiniz. 7/24 gönderilerinizi takip edebilirsiniz. Kargonuzun nerede olduğunu her an öğrenebilirsiniz. Siz de Fedex kargo ile kaliteli ve güvenilir bir taşımacılık hizmeti alabilir, sorunsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Fedex Kargo Adres : Batı Sitesi, Fatih Sultan Mehmet Blv No:466 D:A, 06370 Yenimahalle Ankara

Fedex Web Sitesi : www.fedex.com/tr-tr/

Fedex Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Fedex’e 444 9 339 numaralı telefon hattından ulaşabilirsiniz.

Fedex Adresi Neresidir?

Fedex adresi Batı Sitesi, Fatih Sultan Mehmet Blv No:466 D:A, 06370 Yenimahalle Ankara’dır.