aras-150 Aras Kargo Ücreti Hesaplama  Aras kargo 1979 yılında Celal Aras tarafından kuruldu. Aras kargo, yarım asra yaklaşan hizmet süresiyle Türkiye’nin en büyük kargo firmalarından olma başarısını yakaladı. Aras kargo bugün bine yakın çalışanı ve on beş bine yakın şubesiyle Türkiye’nin her yerine kargo hizmeti götürmeye çalışıyor.

Aras Kargo Fiyatları

İnternet’in yaygınlaşmasıyla beraber satın alma alışkanlıklarımız da değişti. Önceden Avm, market vs yerlerden alınan ürünlerin çoğunluğu artık web siteleri üzerinden satın alınıyor. Bu tür alışverişlerde genellikle firmalar, kargo firmaları ile anlaşma yapıyor ve gönderi sabit düşük fiyat üzerinden gidiyor. Ayrıca bu tutar satıcı firma tarafından karşılanıyor. 2021 yılı itibariyle 3 desi boyutunda olan bir paketin gönderim ücreti aşağıdaki gibidir.
Çıkış Noktası Varış Noktası Fiyat
Ankara Trabzon 32,25 TL
Bolu Van 36 TL
aras_fiyat_hesaplama-1024x765 Aras Kargo Ücreti Hesaplama  Kişisel gönderilerde ise kargo firmaları ile anlaşma yapılamadığı için; mağaza gönderilerine göre daha yüksek tutarlarla kargo gönderim ücreti hesaplanıyor.

Aras Kargo Gönderi Ödeme Türleri

Kargo şirketleri ödeme türleri açısından müşterilerine farkı imkanlar sunarak hizmetlerini gerçekleştirir. Kargo hizmetlerinde yapılacak ödeme türleri:
  • Müşteriler kargolarını gönderici ödemeli veya alıcı ödemeli şeklinde gönderebilirler.
  • (G.Ö) kargo ücretinin gönderici tarafından ödeneceğini ifade eder.
  • Kargo şirketlerinin şubelerinden gerçekleştiren gönderilerde kargo ücreti nakit ödenebildiği gibi kredi kartı ile de ödenebilir.
Kargo ile personel tarafından ilgili adresten alınan gönderi, kargo personeli tarafından teslim alındığında teslim eden kişiye Ambar Tesellüm Fişi verilir. Şayet gönderi ticari amaçlı bir ürün ise, ürüne ait fatura ile birlikte irsaliye talep edilerek işlemler yapılır. Yapılan işlem sonucu gideceği adrese göre fatura işlemi yapılır.

Aras Kargo Gönderi Ücreti

aras_fiyat_listesi_2019_1-734x1024 Aras Kargo Ücreti Hesaplama  Aras kargo gönderi ücretini hesaplamak için tıklayınız…