Aras kargo takip sorgulaması yapabilmeniz için kargonun 13 haneli kargo takip kodunu kullanınız. Kargo takip kodunuzu yukarıdaki sorgulama alanında bulunan 3 yöntemle yapabilirsiniz. Aras kargo takip kodunun tamamı rakamlardan oluşur. (Örnek Aras Kargo Takip Numarası: 7344501034697)

Aras kargo takip işleminizi sadece bir tıkla yapın! Aras Kargo Müşteri Hizmetleri, Aras Kargo Çalışma Saatleri ve İletişim Bilgileri hepsi bu konuda sizlerle. Aşağıdaki Aras Kargo takip ekranı üzerinden, aras kargo sorgulama yapabilirsiniz. 

Aras Kargo barkod numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.
aras-kargo-takip Aras Kargo Takip - Gönderi Sorgulama
Aras Kargo Sorgulama

İnternet üzerinden aras kargom nerede olduğunu öğrenebilmek için mutlaka kargo takip koduna ihtiyacınız vardır. Eğer elinizde bir kargo takip numarası yoksa, kargo beklediğiniz adrese en yakın kargo şubesine giderek adınıza kargo olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Aras kargo takip işlemini isim bilgisi ile internet üzerinden yapamazsınız. Böyle bir duruma kargo firmaları izin vermemektedir. Çünkü çok fazla güvenlik açığı oluşacağı için, kargo firmaları tarafından kargonuzun durumunu yalnızca takip numarası üzerinden yapılmasına izin vermektedir. Fakat telefon ile Aras Kargo’yu arayarak adınıza kargonuz var mı, varsa kargonuz nerede, isminiz ile öğrenebilirsiniz. Ancak müşteri hizmetlerine bağlanmak, kargonuzun son durumunu öğrenmek gibi sürekli bir yerlere bağlanma gerektiren işlemlerle uğraşmak yerine, mutlaka gönderici kişiden kargo numaranızı talep etmeniz gerekir. Eğer siz gönderiyorsanız da, ödeme işlemleri sonrasında ofis çalışanından kargo numaranızı istemelisiniz.

Telefondan Aras Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Elinizde Aras kargo takip numarası var fakat sorgulama yapamıyorsanız, 444 25 52 numaralı Aras Kargo Müşteri Hizmetlerini arayarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Elinizde bir barkod numarası yoksa, size en yakın Aras Kargo şubesini arayarak adınıza bir kargo gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.

Aras Kargo Gönderi Takip

Günümüzde teknolojinin de etkisi ile oldukça kolay bir şekilde yurt dışından ya da yurt içinden kargo edinebilmekteyiz. Pek çok kişi tarafından tercih edilen ve memnun kalınan Aras Kargo ile edindiğimiz kargoları teknolojinin de yardımı ile takip etmek oldukça kolaydır. Aras kargo takip numarası ile beklediğimiz kargonun online ve oldukça hızlı bir şekilde nerede olduğunu takip edebiliriz.

Aras kargo takip numarası 13 haneli bir kargo takip kod numarasından oluşmaktadır. Gönderi talimatı oluşturulunca Aras kargo görevli çalışanları tarafından göndericiye verilen bu bilgiler ile kargonuzun yolculuk serüvenini kolayca takip edebilir ve kargonuzun nerede olduğundan ya da ne zaman geleceğinden emin olabilirsiniz.

Aras Kargo Adresten Kargo Aldırma ve Kurye Çağırma Hizmeti

Kurye çağırma talebinizi en hızlı şekilde iletmek için aşağıdaki adımlardan herhangi birini kullanabilirsiniz:

Hafta içi alım taleplerinizi en geç 15:30’a kadar hafta sonu ise cumartesi günleri 12:00’ye kadar Aras Kargo’ya iletebilirsiniz. Aynı adresten alınacak kargonuz için aşağıdaki iletişim kanallarından herhangi birinden tek bir talep iletmeniz yeterli olacaktır.

  • Web Sitesi: Ana sayfada yer alan “Kurye Çağır” başlığına tıklayarak kargonun alınacağı adresi ve iletişim bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Aras Kargo kuryesi en kısa sürede kargonuzu alacaktır.
  • Canlı Destek: Sayfanın sağ alt köşesindeki Canlı Destek üzerinden 2 numaralı menüyü tuşlayarak da kurye çağır talebinde bulunabilirsiniz.
  • Mobil Uygulama: Google Play, App Store ve AppGallery’den Aras Kargo mobil uygulamasını indirerek en hızlı şekilde kargonuzu adresinizden aldırabilirsiniz. Adresinizi kaydetmeniz durumunda, her defasında alım yapılacak adresi yeniden girmenize gerek kalmayacaktır.
  • Çağrı Merkezi: 444 25 52 numaralı çağrı merkezini aradığınız takdirde Sesli Yanıt Sistemi (IVR) üzerinden GSM numaranıza gönderilecek olan formu doldurarak hızlıca adresinize kurye çağırabilirsiniz. Bu yöntemlerle, kargonuzun alım sürecini en kolay ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Aras Kargo Müşteri Hizmetleri

Aras kargo müşteri hizmetleri için genellikle tek yol değil, birden fazla şekilde hızlıca müşteri hizmetlerine ulaşmanın yolları mevcuttur. Bunları size aşağıda hızlıca sıralayacağız. 2023 yılı itibariyle en çok tercih edilen yöntemler olduğunu belirtmek isteriz.

  • En çok tercih edilen yöntem olmakla beraber, aynı zamanda müşteri hizmetlerine sürenizi de o kadar uzatacak olan yöntemdir. Bu yöntem direkt aras kargo müşteri hizmetleri telefon numarası olarak geçer. 444 25 52 telefon numarasını arayarak, müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.
  • Diğer yöntem ise eğer aras kargo takip ile ilgili bir şikayet ise, hepimizin bildiği şikayet sitelerini kullanarak şikayet oluşturmaktır. Bu sayede kargo firmaları en kısa sürede şikayetinizi çözmek için sizinle iletişime geçecektir.
  • Bizim önerdiğimiz ve sizi en kolay yoldan müşteri hizmetlerine ulaştıracak olan yöntem ise, twitter hesabı üzerinden aras kargo resmi hesabını etiketleyerek şikayetinizi bildirmektir. Aras kargo müşteri hizmetlerine ulaşmanın en hızlı ve kolay yolunun bu olduğunu bizzat göreceksiniz.

Unutmayın, eğer sorununuz bir personel şikayeti veya hasarlı bir sipariş ise, şikayetinizde detaylarını mutlaka belirtmelisiniz. Özellikle internet üzerinden yaptığınız şikayetlerde en detaylı şekilde açıklamaları yaparsanız, tekrardan bir açıklamaya gerek duymadan doğrudan sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz. Eğer bir aras kargo takip numaranız varsa, şikayetlerinize mutlaka bunu da ekleyiniz. Çünkü müşteri hizmetleri personeli direkt olarak detaylarını görebilmektedir.

Aras Kargo Hasarlı Gelen Ürün

Aras kargo, hasarlı olarak tarafınıza ulaşan kargolarınız için tazmin prosedürü uygulamaktadır. Yapmanız gereken, yazılı dilekçe veya online olarak aras kargo tazmin işlemini başlatmaktır. Kargo göndericisi veya alıcısı durumunda bulunmayan kimse tazmin başvurusu yapamaz. Online olarak yaptığınız tazmin başvurusu sonrası, dilekçenin ıslak imzalı halini sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Daha sonra belgenin orijinal halini aras kargonun genel müdürlüğüne mutlaka göndermeniz gerekmektedir.

Aras Kargo ile Kıbrıs’a Nasıl Kargo Gönderilir?

Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da, Aras Kargo‘nun bir şubesi bulunmaktadır. Burası ticari ve şahsi kargoları güvenilir ve hızlı bir şekilde teslim etmektedir. Ticari gönderilerin tamamı, Lefkoşa Gümrüğü’ne ulaştırılmaktadır böylece işlemler, sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Şahsi kargolar için ise iki seçenek sunulmaktadır. İstendiği takdirde kargolar, şubeden alınabilir veya tercih edilen adrese teslim edilir. Bu sayede sizin için en uygun olanı seçme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz.Kıbrıs’a yönelik gönderilerin teslim süresi oldukça hızlıdır sadece 3 gün içerisinde hedef noktaya ulaşmaktadır. Bu süreci uygun hâle getirmek için Mersin Transfer Merkezi’nden düzenli olarak Pazar, Salı, Çarşamba ve Perşembe akşamları kalkan araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar, Kıbrıs’a yönlendirilen kargoları bir sonraki gün Lefkoşa Gümrüğü’ne hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaştırmaktadır. Konu ile ilgili soru ve talepleriniz olduğu takdirde Aras Kargo ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Aras Kargo Hizmet Sonrası Değerlendirme Nasıl Yaparım?

Verilen hizmet sonrası memnuniyetinizi değerlendirmek için çeşitli iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Bu konu ile ilgili sizlere sunulan bazı seçenekler şu şekildedir:

SMS Linki ile Değerlendirme: Cep telefonunuza gelen SMS linkine tıklayarak adresinize gelen Aras Kargo kuryesini, sunulan hizmeti ve kargo takip uygulamasını değerlendirebilirsiniz.

Mobil Uygulama ile Puanlama: Aras Kargo mobil uygulamasını Google Play, App Store ve AppGallery üzerinden indirerek genel hizmet kalitesini puanlayabilirsiniz. Uygulama, size kullanıcı dostu bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır ve geri bildirimleriniz kargo şirketi için son derece değerlidir.

Çağrı Merkezi veya Şube Değerlendirmesi: Aras Kargo çağrı merkezini arayarak veya şubeyi ziyaret ederek müşteri temsilcisi ile görüşme sonunda aldığınız hizmeti detaylı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Aras Kargo, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir ve sizin geri bildiriminiz oldukça önemlidir.

Memnuniyetinizi paylaşarak sunulan hizmetleri sürekli olarak geliştirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Aras Kargo Kaybolan Ürün

Aras kargo, tıpkı hasarlı üründe olduğu gibi, kaybolan kargolarınız içinde tazmin başvurusu yapmanızı ister. Tazmin, zararınızın ödenmesi veya karşılanması anlamına gelir. Online olarak aras kargo takip yaptığınız yerden, hasar kayıp bildirim formunu doldurmanız gerekmektedir. Aşağıda bulunan alandan ilgili sayfaya giderek kayıp başvurusunda bulunan ve yönergeleri izleyin.

Hasar kayıp başvurusu için buraya tıklayın.

Aras Kargo Takip Numarası İletilmedi

Aras kargo ile bir kargo gönderdiyseniz veya alıcı konumundaysanız mutlaka tarafınıza bir takip numarası iletilir. Ancak bazı durumlarda sistemsel hatalar sebebiyle iletilmeme durumu söz konusu olmaktadır. Bunu öğrenmek için en kısa yol, müşteri hizmetlerini arayarak belirli tuşlamalar sonrasında müşteri hizmetleri personeline kargo takip numaranızın olmadığını söylemelisiniz. Tarafınıza müşteri hizmetleri tarafından takip numarası iletilecektir.

Almış olduğunuz takip numarasıyla artık müşteri hizmetlerine bağlanmadan kargonuzun durumunu kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Aras kargo takip alanına ilerleyerek tarafınıza iletmiş olan takip numarasını ilgili alana yapıştırın ve sorgula butonuna basın. Kargonuzun son durumu bir ekran içerisinde size sunulacaktır.

Aras Kargo Teslimat Süresi Kaç Gündür?

Aras kargo, diğer kargo firmaları gibi ortalama 48 saattir. Bulunduğunuz şehir bu konuda çok önemlidir. Gönderici ile aranızda 0-600 km varsa, kargonuzun 1 gün içinde temsil edilirken, 600km üzerinde teslim süresi 48 saat olmaktadır. Bu süreyi geçen kargolarınız varsa ve ne zaman ulaşacağını merak ediyorsanız, müşteri hizmetlerini arayarak şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Kargolar bu teslim sürelerini belirtse de, bazı alışveriş sitelerinin yaptığı büyük indirimler sonucunda kargo firmalarında çok yoğunluk olur ve bu durum kargonuzun gecikmesine sebep olur. Ancak endişelenmeyin, çoğu durumda kargo firmaları bu tarz günlerde ek mesai yaparak kargolarınızı teslim etmek için çalışmaya devam eder.

Aras Kargo Takip Numaramı Nereden Bulabilirim?

Gönderici iseniz, kargonuzu teslim ettikten sonra kargo personeli tarafından sizlere bir belge verilir. O belge üzerinde aras kargo takip numarası dahil, tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Bir gönderici değil, kargo bekleyen kişiyseniz ve kargo takip numaranızı nereden bulacağınızı merak ediyorsanız, öncelikle sms kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kargo firmaları tarafınıza takip numarasını mutlaka iletmektedir. Kontrol sonrası hala böyle bir kod gönderilmediğini gördüyseniz, şimdi yapmanız gereken aras kargo müşteri hizmetlerini arayarak, bazı bilgileri müşteri temsilcisine iletmelisiniz. Siz olduğunuzu doğruladıktan sonra tarafınıza aras kargo takip numarası personel tarafından iletilecektir.

Aras Kargo Ne Zaman Kapanıyor?

Aras kargo, diğer kargo firmalarıyla aynı saatlerde çalışmaktadır. Hafta içi sabah 09.00 itibariyle başlar ve akşam 18.00 saatine kadar devam eder. Ancak dağıtım genelde daha uzun sürmektedir. Çoğu durumda kargonuz, şubenin kapanış saatinden bir kaç saat sonra bile tarafınıza ulaşabilir. Hafta sonu ise, aras kargo cumartesi günü sabah 09.00 itibariyle çalışmaya başlar ve 14.00′ da kapanır. Dağıtım da aynı şekilde bu saat itibariyle biter. Pazar günü ise tamamen çalışmazlar. Eğer kargonuzu cumartesi günü beklediniz ve ulaşmadıysa, bu durum artık kargonuzu pazartesi itibariyle alacağınız anlamına gelir.

Aras Kargo Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Celal Aras tarafından Aras Dağıtım ve Pazarlama adı altında 1979 yılında kurulmuş bir dağıtım şirketidir. Dağıtım ağı olarak ortaya çıkan düşünce sonraki zamanlarda taşımacılık kararı alınarak 1989 yılında Aras Kargo adı altında temelleri atılarak hizmete girmiştir. Kuruluşundan bu yana sektöre sağlamış olduğu yenilikler ile hizmet kalitesinde sürekli gelişen Aras Kargo bu gün için 14 bölge müdürlüğü ile faaliyet gösteriyor. 1000’e yakın şube, 5 binden fazla araç ile 16 bin çalışanı bulunuyor.

Her gün 1 milyondan fazla kapı çalarak Türkiye’nin her yerine ulaşım ağı sağlayarak taşımacılık sektörünün önde gelen kuruluşudur. Türkiye genelinde 1 500 den fazla yerleşim biriminde hizmet götürün kuruluş emin adımlar ile yoluna devam ediyor.

 

Aras Kargo Takip No Öğrenme

Aras-Kargo-Takip-No-Ogrenme Aras Kargo Takip - Gönderi Sorgulama
Aras Kargo Takip No Öğrenme

Ayrıca resimde gördüğünüz gibi kargonuzun durumu hakkında sizi bilgilendirici mesajlar atacaktır.

Resimde gördüğünüz kırmızı içerisine alınan numaralar Aras Kargo Takip numaralarıdır.

Telefonunuza gelen bu kodu sitemizdeki Aras Kargo Takip kutucuğundan sorgulamak için kullanabilirsiniz.

Kargom ne zaman gelir?

Aras Kargo teslim süresi ortalama 2 iş günüdür. Gönderilerin yoğun olduğu günlerde bu süre artış gösterebilir.

aras-150 Aras Kargo Takip - Gönderi Sorgulama

Aras Kargo Çalışma Saatleri

  • Hafta içi 08.30 – 18.00
  • Cumartesi 08.30 – 15.00
  • Pazar günleri Kapalı.

 

Aras Kargo Resmi Web Sitesi : https://www.araskargo.com.tr

Genel Müdürlük Telefon : 0 (216) 538 55 00

Aras Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

444 25 52

Aras Kargo Çalışma Saatleri Kaçtır?

Aras Kargo Şubeleri hafta içi 09:00 – 18:00 açıktır. Şubeler hafta sonu ise 09:30 – 15:00 arası hizmet vermektedir.

Aras Kargo Genel Müdürlük Adresi Nedir?

Rüzgarlıbahçe Mh. Yavuz Sultan Selim Cd. Aras Plaza No:2, 34820 Kavacık Beykoz İstanbul

MNG Kargo Takip için tıklayınız.